1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Ofiary składane na tacę wspierają misyjne dzieła Kościoła.
  2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów (K M B lub C M B) na znak przyjęcia Jezusa Chrystusa. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Kadzidło rozprowadza grupa parafialna KSM – ofiary na działalność statutową KSM.
  3. Dzisiaj zapraszamy na tradycyjny Orszak Trzech Króli. Nasza parafia gromadzi się na parkingu koło domu katechetycznego ok 14:45, skąd przejdziemy do braci Franciszkanów stamtąd ruszy orszak o godz. 15:00. Orszak zakończymy przy Ratuszu gdzie zapraszamy do wspólnego kolędowania. Każda parafia będzie tworzyła inny orszak królewski: parafia św. Jadwigi orszak niebieski, parafia św. Józefa orszak zielony, Fara orszak czerwony. Dlatego nasi parafianie proszeni są o przebranie się w stroje, narzuty, itp. koloru czerwonego. Od swoich księży otrzymamy czerwone korony, przy wyjściach można zabrać darmową prasę katolicką o misjach oraz naklejki na orszak.
  4. W czasie kolędy:
  • Od poniedziałku do piątku nie ma Mszy wieczornych o 18:00,
  • Środowe nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00,
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 10:00 do 11:00.
  1. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Prosimy, aby stół nakryty był białym obrusem, a na nim krzyż i zapalone świece. Kolędę będziemy rozpoczynać d poniedziałku do piątku o godz.: 15:30, a w sobotę od godz. 10:00 i od godz. 14:00. Tradycyjne będziemy rozdawali koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu. Starajmy się duchowo przygotować do odwiedzin duszpasterskich przez udział w tym dniu we Mszy św.
  2. Naszą młodzież zapraszamy na spotkania KSM-u. Najbliższe spotkanie jest w piątek o godz. 18:30 w salce przy starej plebanii.
  3. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, zamyka liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego. Błogosławieństwo wody na każdej Mszy Świętej – którą można zabrać do swoich domów. Taca przeznaczona na remont Fary.
  4. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożone ofiary mieszkańcom ulic: Matejki, Łaziennej, Ratuszowej, Herbergera. W piątek o godz.: 17:00 prosimy o posprzątanie mieszkańców ulic: Rynek, Kościelna, pl. Zamkowy, pl. Farny, Wałowa.

W tym tygodniu minęła 1. rocznica śmierci  ks. Czesława Ucieklaka, jego oraz wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii polecajmy Miłosierdziu Bożemu.


Plan Wizyty Duszpasterskiej (3 tydzień):

Poniedziałek (od 15:30)

Ks. A. Kostki (numery parzyste)

Wtorek (od 15:30)

Ks. A. Kostki (numery nieparzyste),
Lwia, Krótka

Środa (od 15:30)

Gospody, Kopernika, Plac Ćwiczeń

Czwartek (od 15:30)

Staroleszczyńska, Nowopolna,
Plac Kosynierów, Al. PCK, Kolejowa
i numery z Przyczyny Dolnej leżące przy
ul. Kolejowej (53B, 53C, 53Ł)

Piątek (od 15:30)

55 Pułk Piechoty Poznańskiej, Osadnicza
oraz numery z Przyczyny Dolnej leżące przy
ul. 55 PPP (10b, 10c, 11, 11a, 11b, 11c, 11d, 12, 12a)

Sobota

10:00     Przyczyna Dolna (pozostałe numery)


Zgodnie ze starodawną tradycją następuje teraz uroczyste ogłoszenie dat Wielkanocy i innych świąt ruchomych.

Drodzy Bracia i Siostry, Chwała Pana objawiła się wśród nas i będzie się objawiała zawsze, aż do Jego powtórnego przyjścia.

W zmiennych kolejach naszego życia wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego Zbawienia.

Wiedzcie, najmilsi Bracia, że dzięki miłosierdziu Bożemu, tak jak zakosztowaliście radości narodzenia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, tak i dziś oznajmiamy wam radość najbliższej Paschy – Zmartwychwstania naszego Pana i Boga. Jest ona centrum całego roku liturgicznego. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 21 kwietnia.

W każdą Niedzielę – Paschę tygodnia Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć.

Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni:

– Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post jest w tym roku
6 marca.

– Wniebowstąpienie naszego Pana Jezusa Chrystusa 2 czerwca.

– Zesłanie Ducha Świętego 9 czerwca.

– uroczysty obchód Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 20 czerwca.

– w dniu 1 grudnia przypada pierwsza niedziela Adwentu

Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół Pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana.

Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii niech będzie wieczna chwała na wieki wieków.