1. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom za ich posługę w tych dniach. Siostrom Zakonnym, panu kościelnemu, panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza, prowadzącym śpiew oraz tym, którzy przygotowali grób Pański i posprzątali kościół. Dziękujemy za ofiary składane podczas Gorzkich Żali, za które zostały zakupione kwiaty do świątyni.
  2. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz.: 6:00, 8:00, 10:00, 12:00, 18:00 oraz o 13:30 w kościele Trójcy Świętej.
  3. W poniedziałek Wielkanocny Msze Święte: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00. Nie ma Mszy w kościele filialnym o 13:30. Taca przeznaczona na uczelnie katolickie.
  4. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Następna niedziela – 2 po Wielkanocy – nosi nazwę Miłosierdzia Bożego.
  6. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy codziennie przed Mszą wieczorną.
  7. Najbliższa niedziela rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Przy tej okazji dziękujemy za dary składane dla potrzebujących, zebrano, min.: 17 kg cukru, 11 kg mąki, 8 l oleju, 30 paczek ryżu i makaronu, a także: kawę, herbatę, czekoladę, dżemy, środki chemiczne. Paczki zostały rozdane potrzebującym przez PZC.
  8. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic: Zielony Rynek, Kasztanowa, Czarna
  9. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.
  10. W najbliższy piątek, o godz. 17:30, rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja relikwii bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Peregrynację prowadzi Stowarzyszenie Civitas Christiana. Zapraszamy do udziału.
  11. Przy wyjściach znajdziemy informatory i zaproszenie na Misje święte w naszej parafii od 1. do 8. maja.

Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.