1. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom za ich posługę w tych dniach. Siostrom Zakonnym, panu kościelnemu, panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza, prowadzącym śpiew oraz tym, którzy przygotowali grób Pański i posprzątali kościół. Dziękujemy za ofiary składane podczas Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, za które zostały zakupione kwiaty do świątyni.
  2. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz.: 6:00, 10:00, 12:00 oraz o 13:30 w kościele Trójcy Świętej. W poniedziałek Wielkanocny Msze Święte: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00. Nie ma Mszy w kościele filialnym o 13:30. Taca przeznaczona na uczelnie katolickie.
  3. Za tydzień taca przeznaczona jest na remont Fary.
  4. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Nowenna przed uroczystością  będzie odmawiana przed wieczorną Mszą świętą. Najbliższa niedziela rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  6. W środę w oktawie wielkanocnej -12 kwietnia- zapraszamy liderów i członków wszystkich grup działających przy naszej parafii na tzw. Emaus, czyli dzielenie się wspólnie jajkiem wielkanocnym. Wszystkich zapraszamy na godz. 18.00 na wspólną Eucharystię, następnie, spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.
  7. W przyszłą Niedzielę, 16 kwietnia, przypada święto patronalne Caritas. Z tej okazji na Mszy są o godz. 10:00 będziemy modlić się za nasz PZC oraz za ofiarodawców. Po Mszy przy wyjściu z kościoła panie z PZC pragną tym razem wszystkim podziękować za dobre serce i otrzymamy słodki upominek.
  8. Wyjazd maturzystów do Krakowa i Częstochowy w sobotę 15. Kwietnia 2023r. o godz. 6.00 z placu przy Farze.
  9. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w piątek o godz.18:30 i o to prosimy parafian z ulic: Kolejowa, Towarowa, al. PCK,
  10. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

Biuro Administracji Cmentarza 

w Poniedziałek Wielkanocny NIECZYNNE.

KANCELARIA CZYNNA:

We wtorek od 10:00 do 11:00

w sobotę od 9:00 do 10:00.

Dzieląc się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego życzę, by Święta te odrodziły w nas wiarę i umocniły miłość. Niech Ten, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, napełnia nas swym Duchem, Jego światłem i mocą Jego darów.

Niech umacnia dobre pragnienia i dodaje sił do kroczenia drogami ku świętości. Niech cisza pustego grobu napełni nasze serca Bożym pokojem, abyśmy szli przez życie zjednoczeni z Tym, który jest jedynym Zbawicielem świata.

Z okazji Świąt Wielkanocnych składam życzenia wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa. Niech Zmartwychwstały obdarza potrzebnymi łaskami, odwagą, pokojem i radością jakie daje spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, żywym i prawdziwym w każdej Mszy Świętej. Niech przez celebrowanie pamiątki naszego zbawienia wzmacnia się w nas nadzieja Zmartwychwstania.

Z darem modlitwy. In Christo