1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na pomnik śp. Ks. proboszcza prałata Zygmunta Zająca. Za ofiary już dziś dziękujemy. W dzień patronalny kościoła filialnego przy pl. Kosynierów – zapraszamy na uroczystą Msze św. o godz. 13:30.
 2. Za tydzień I Niedziela czerwca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Dziś Dzień Matki – w modlitwie pamiętajmy o naszych mamach dla żywych wypraszamy potrzebnych łask, a dla zmarłych radość życia wiecznego.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu będą sprawowane Msze św. w Farze o godzinie 8:00 i 10:00 oraz po przybyciu procesji około godz. 13:00.
 5. W tym roku procesja ulicami miasta rozpoczęcie w kościele św. Jadwigi Mszą św. o godz. 10:00 i zakończenie w kościele św. Stanisława Bp i M. Pamiętajmy o dekoracjach domów i okien. Zachęcamy do włączenia się w budowę ołtarza, zachęcamy do przystrojenia domówi posesji w emblematy religijne, a także zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki. Zachęcamy, aby przed Bożym Ciałem skorzystać z sakr. Pokuty i pojednania.
 6. Mając na uwadze dobro duchowe parafian oraz wszystkich katolików przebywających na terenie parafii św. Stanisława Bp i M. we Wschowie na podstawie KPK kan. 1245 w piątek po Bożym Ciele, udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych. Zachęcając jednocześnie do podjęcia innych form pokuty, a zwłaszcza uczynków miłosierdzia.
 7. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwa majowe które zakończą się w piątek.
 8. Od soboty nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30, a podczas Oktawy Bożego Ciała procesją eucharystyczną przed Mszą świętą po litanii.  
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:
 10. W sobotę, o godz. 11:00 Msza św. Wynagradzająca Sercu NMP oraz modlitwa Żywego Różańca.
 11. Ksiądz Łukasz wyjątkowo odwiedzi swoich chorych w piątek (31.05.2024r.) o zwykłej porze. 
 12. Do sprzątania kościoła z ul. Kurpińskiego, Głowackiego, Nowopolna nikt nie przyszedł. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ul. Żwirki i Wigury, Przemysłowa,  Konradowska.
 13. Parafialny Zespół Caritas przy naszej Parafii w pierwszej połowie sierpnia chce zaprosić dzieci z Czortkowa w Ukrainie, które uczęszczają do polskiej szkoły prowadzonej przez Siostry św. Dominika, którym  staramy się w różny sposób pomóc, chcemy aby nasze rodziny wzięły pod swój dach min. po dwoje dzieci, dwóch chłopców lub dwie dziewczynki ( może też być więcej) wg staropolskiego przysłowia „Gość w Dom, Bóg w dom”. Ile rodzin się zgłosi tyle dzieci będzie mogło przyjechać, chętnych zapraszamy we wtorek tj. 28 maja po mszy św. wieczornej do domu parafialnego lub o kontakt w zakrystii.
 14. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.