1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Na każdej mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Świętą specjalne nabożeństwo o godz. 17:30, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
 3. We wtorek, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Święto nakazane, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte sprawowane będą tego dnia o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, i o 18:00 oraz w kościele Trójcy Świętej o 13:00. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Po każdej Mszy Świętej uklękniemy na chwilę Adoracji by zawierzyć Bogu cały przyszły rok.
 4. W czasie kolędy:
 • Od poniedziałku do piątku (oprócz I piątku) nie ma Mszy wieczornych o 18:00
 • Środowe nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w czwartek od 10:00.
 1. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
 • W czwartek nabożeństwo o nowe powołania po Mszy o 9:00
 • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17:30, Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie będzie kolędy.
 • W I sobotę miesiąca Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 11:00. Nie ma odwiedzin chorych w domach.
 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Prosimy, aby stół nakryty był białym obrusem, a na nim krzyż i zapalone świece. Kolędę będziemy rozpoczynać w środę i czwartek o godz.: 15:30, a w sobotę od godz. 10:00 i od godz. 14:00. Tradycyjne będziemy rozdawali koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu. Plan kolędy na ten tydzień:

Środa

15:30         Łazienna, Ratuszowa, Głogowska

Czwartek

15:30         Moniuszki, Okrężna, Strzelecka, Sportowa

Sobota

10:00         Łąkowa, Wałowa, Herbergera, Garbarska od 1 do 5

14:00         Garbarska od 6 do końca, Nowa

 1. W przyszłą Niedzielę mamy Uroczystość Objawienia Pańskiego– Trzech Króli. W ten dzień mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze św. według porządku niedzielnego. W Uroczystość Objawienia Pańskiego błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Taca w tym dniu przeznaczona na działalność misyjną kościoła.
 2. 6 stycznia zapraszamy na tradycyjny Orszak Trzech Króli. Nasza parafia gromadzi się na parkingu koło domu katechetycznego ok 14:45, skąd przejdziemy do braci Franciszkanów skąd ruszy orszak o godz. 15:00. Każda parafia będzie tworzyła inny orszak królewski: parafia św. Jadwigi orszak niebieski, parafia św. Józefa orszak zielony, Fara orszak czerwony. Dlatego nasi parafianie proszeni są o przebranie się w stroje, narzuty, itp. koloru czerwonego. Od swoich księży otrzymamy czerwone korony, przy wyjściach można zabrać darmową prasę katolicką o misjach.
 3. Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożone ofiary mieszkańcom ulic: Moniuszki, Bema, Lipowej. W piątek prosimy o posprzątanie mieszkańców ulic: Matejki, Łaziennej, Ratuszowej, Herbergera.
 4. We środę patronują nam święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu.

 

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi rodzinom oraz solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

 

Wszystkich Parafian, którzy odeszli do wieczności w mijającym roku 2018 polecamy Bożemu Miłosierdziu, Wieczny odpoczynek ….