1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Na każdej mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszach będzie można nabyć książkę p. Mieczysława Guzewicza.
 2. Dzisiaj od 19:00 do 21:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach przygotowania do koronacji obrazu MB Pocieszenia we wrześniu 2021 r.
 3. We czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Świętą i specjalne nabożeństwo wyjątkowo o godz. 17:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na cały rok 2021. 
 4. W piątek, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze święte sprawowane będą tego dnia o godz.: 8:30, 10:00, 11:30, i o 18:00 oraz w kościele Trójcy Świętej o 13:00. Dzień modlitw o pokój na świecie. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po każdej Mszy Świętej uklękniemy na chwilę Adoracji by zawierzyć Bogu cały Nowy Rok.
 5. W tym roku liturgicznym, z powodu pandemii, nie planujemy kolędy. Na wyraźną prośbę zainteresowanych będziemy błogosławili tylko nowe lub odnowione mieszkania i domy. W informatorze znajdziemy rozpiskę mieszkańców ulic, których będziemy zapraszali, od 3 stycznia, na Mszę wieczorną w Ich intencji.
 6. W tym tygodniu mamy I, piątek i sobotę miesiąca:
 7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17:30, Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W I sobotę miesiąca Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 11:00. Odwiedziny chorych w domach z komunią świętą po umówieniu telefonicznym.
 9. Pragniemy podziękować za pomoc w przygotowaniu naszych świątyń do świąt Bożego Narodzenia. Państwu Jankowskim za podarowanie choinek, Panom z Akcji Katolickiej za ustawienie choinek, Panu  Andrzejowi Babireckiemu za wyczyszczenie lichtarzy do nowego ołtarza, kwiaciarni p. Bogny za przywiezienie kwiatów i całoroczną współpracę. Panu Mieczysławowi Sobeckiemu i Halinie Drgas za pomoc przy renowacji Fary. Służbie Liturgicznej za oprawę liturgiczną. Teresie Szymkowiak, Danucie Preisner, Rodzinie Ratajczak, Państwu Kobierskim, Pani Teresie Kurosz i Paniom sprzątającym Trójcę Świętą za całoroczną troskę nasze o świątynie.
 10. Dziękujemy za świąteczne posprzątanie kościoła. W tym tygodniu sprzątanie jest w poniedziałek od 19:00 i o to prosimy mieszkańców ulic Żwirki i Wigury oraz Przemysłowej oraz w sobotę od 7:00 i o to prosimy chętnych parafian.
 11. Przy wyjściach nowe świąteczne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
 12. Patroni najbliższych dni:
 13. Poniedziałek święci męczennicy Młodziankowie z Betlejem
 14. Sobota święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu

Życzymy, aby w Waszym życiu mocą Jezusa wypełniły się wszystkie Boże zamiary. Niech Boża miłość i moc Najwyższego objawione w narodzinach Mesjasza Jezusa w Betlejem będą pomocą w rozwiązywaniu wyzwań, przed którymi staniemy w nowym roku 2021.

W obecnej sytuacji pandemii korona-wirusa, nie będzie wizyty duszpasterskiej – kolędy. Jest możliwość zaproszenia kapłana, aby pobłogosławił nowe lub odnowione mieszkanie lub dom. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 65 540 21 21.
Jako duszpasterze, chcemy Was zaprosić do wspólnej modlitwy. Codziennie w wyznaczonych dniach, zapraszamy mieszkańców ulic, na Mszę wieczorną w Waszej intencji. Po Mszy udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. Na pamiątkę tego wydarzenia będziemy chcieli ofiarować specjalne kolędowe okolicznościowe obrazki.

       Lista ulic z mieszkańcami, których zapraszamy na Msze wieczorne o 18:00.

3.01    Ogrodowa

4.01    Konopnickiej, al. Konstytucji 3-go maja, Obrońców W-wy

5.01    Zielony Rynek, Zielona, Czarna, Kasztanowa, Słoneczna, gen.
Sikorskiego

7.01    Lipowa, gen. Bema, Matejki, Kościelna, pl. Farny, Rzeźnicka, Łazienna, Ratuszowa

8.01    Głogowska, Rynek, pl. Zamkowy, Kilińskiego, Powstańców Wlkp., Herbergera

11.01   Bohaterów Westerplatte, Garbarska, Wałowa, Łąkowa, Nowa

12.01   ks. A. Kostki, Daszyńskiego

13.01   Polna, Kamienna, Podgórna, Wierzbowa, Piaskowa, Lawendowa

14.01   Kopernika, Gospody, Głowackiego, Szymanowskiego, Kurpińskiego, pl. Kosynierów

15.01   17 Pułku Ułanów, Działkowa

18.01   Chopina, pl. Ćwiczeń, Krótka, Lwia, Wieniawskiego, Ogińskiego,
Osadnicza

19.01   55 PPP, Kolejowa, Staroleszczyńska, Okrężna, Nowopolna

20.01   Przyczyna Dolna

21.01   Moniuszki, al. PCK

22.01   Sportowa, Strzelecka, abp. Stablewskiego, Mickiewicza

25.01   Dworcowa, Towarowa, Żwirki i Wigury

26.01   Kazimierza Wielkiego

27.01   Konradowska, Przemysłowa