1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiaj o 17:15 Gorzkie żale, natomiast o godz. 19:00 Droga krzyżowa ulicami miasta z kościoła Farnego do św. Jadwigi.
 2. W dzisiejszym dniu po każdej Eucharystii zbiórka do puszek na dekoracje kościoła – są to ofiary przeznaczone na wystrój świątyni w ciągu całego roku.
 3. W Wielkie Poniedziałek 25 marca przypada dzień „świętości życia” związany z tym pragniemy na Mszy św. o godz. 18:00 dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkich chętnych którzy pragną podjąć się tego dzieła prosimy o zabranie i uzupełninie formularza znajdującego się przy ołtarzu NMP Nieustającej Pomocy, następnie zostanie ona złożony uroczyście w dniu jutrzejszym podczas Eucharystii.   
 4. Jałmużnę postną można składać przy ołtarzu głównym.
 5. Sakrament pokuty i pojednania Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od 17:30 do 18:00, Wielki Piątek 8:30-10:00, 15:00-16:00, 21:00-24:00.
 6. W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18:00 pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego. Wieczerza Pańska będzie transmitowana na całą Polskę w radiu Plus oraz w przekazie internetowym. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja do 24:00.
 7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa. Adoracja od 8:00. Droga krzyżowa z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy aborcji o godz. 15:00 i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej w Farze będzie o godz. 18:00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Zbierane ofiary przeznaczone są na utrzymanie grobu Bożego w Jerozolimie. Adoracja do 24:00.
 8. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. Rozpoczęcie adoracji o 8:00. Błogosławieństwo pokarmów co godzinę od 9:00 do 14:00. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego.
 9. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem w sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19:00.
 10. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte we Farze o godz.: 6:00, 10:00, 12:00 oraz o 8:30 w kościele Trójcy Świętej. Tego dnia nie ma Mszy świętej o godz. 18:00!!!
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Garbarska, Łąkowa, Wałowa. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w Wielką Środę od godz. 18:30 i o to prosimy parafian z ulicy: Ks. A. Kostki, Okrężna. Natomiast w Wielką Sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła chętnych parafian od godz. 16:00.
 12. Obowiązkowa zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w Wielki Wtorek (26.03.2024r.) po Mszy św. wieczornej.
 13.  Z racji zbliżających się świąt zachęcamy do przyozdobienia krzyży i kapliczek przydrożnych.
 14.  Kancelaria Parafialna czynna tylko w Wielki Wtorek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00. Biuro Administracji Cmentarza nieczynne.
 15.  Przy wyjściach nowe numery Niedzieli.
 16.  Zgodnie z tradycją przy grobie stoją Panowie w Straży Honorowej. Spotkanie dla chętnych Panów będzie w czwartek po Liturgii o 18:00.
 17.  Przy wyjściu z kościoła można zabrać informator na Wielki Tydzień w nim są zawarte wszelkie wiadomości dotyczące nadchodzących świat.