1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Dzisiaj o 17:00 Gorzkie żale, natomiast o godz. 19:30 Droga krzyżowa ulicami miasta z Fary do kościoła św. Jadwigi.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary.
 3. Triduum będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej parafii. Program Triduum, Adoracje, godziny Nabożeństw znajdziemy w informatorze oraz na stronie parafii.
 4. Jałmużnę postną można składać przy ołtarzu głównym.
 5. Sakrament pokuty i pojednania Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od 17:30 do 18:00, Wielki Piątek 8:00-10:00, 15:00-16:00, 21:00-24:00.

 6. W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.

  Msza wieczerzy Pańskiej naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18:00.

  Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
  Adoracja do 24:00.

 7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa. Adoracja od 8:00. Droga krzyżowa z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy aborcji o godz. 15:00 i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.

  Liturgia Męki Pańskiej w Farze będzie o godz. 18:00.

  Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Zbierane ofiary przeznaczone są na utrzymanie grobu Bożego w Jerozolimie. Adoracja do 24:00.

 8. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. Rozpoczęcie adoracji o 8:00. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do Otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów co godzinę od 9:00 do 14:00. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego.
 9. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem w sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

  Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20:30.

W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte we Farze o godz.: 6:00, 8:00, 10:00, 12:00, 18:00 oraz o 13:30 w kościele Trójcy Świętej.

 1. Świece Caritas na stół wielkanocny będą także do nabycia podczas błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę.
 2. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. Do sprzątania Fary prosimy chętnych parafian: w Wielki Wtorek od 18:30 i w Wielką Sobotę od 16:00.
 3. Z racji zbliżających się świąt zachęcamy do przyozdobienia krzyży i kapliczek przydrożnych.
 4. Kancelaria Parafialna czynna w Wielkim Tygodniu tylko we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00.
 5. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 6. Zgodnie z tradycją przy grobie stoją Panowie w Straży Honorowej. Spotkanie dla chętnych Panów będzie w czwartek po Liturgii o 18:00.

Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy wszelkie media. Niech dni Triduum Paschalnego będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

Poszczególne grupy biorące krzyż na drodze krzyżowej 10.04.2022.

Stacja:

 1. Kapłani, Bracia zakonni
 2. Ministranci i Lektorzy wszystkich parafii
 3. Akcja Katolicka i Odnowa w Duchu Świętym
 4. Róże Różańcowe wszystkich parafii
 5. Piłsudczycy i koło łowieckie „Ryś” we Wschowie
 6. Stowarzyszenie Katolicka Wschowa
 7. Grupy mężczyzn i o. Pio oraz Caritas
 8. Schole Parafialne i Młodzież przygotowująca się do bierzmowania
 9. Siostry zakonne, Współpracownice Salezjańskie, Katecheci i Nauczyciele
 10. Harcerze
 11. Margaretki, Amazonki, Grupa Niewiast
 12. Przyjaciele Paradyża, Grupa Królowej Pokoju
 13. Sodalicja św. Jadwigi, Wspólnota Małżeństw
 14. Domowy Kościół, Krąg Biblijny