Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Dzisiaj o 17:00 Gorzkie żale, natomiast o godz. 19:30 Droga krzyżowa ulicami miasta z Fary do kościoła św. Jadwigi.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary.
 3. Triduum będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej parafii. Program Triduum, Adoracje, godziny Nabożeństw znajdziemy w informatorze oraz na stronie parafii.
 4. Jałmużnę postną można składać przy ołtarzu głównym.
 5. Sakrament pokuty i pojednania Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od 17:30 do 18:00, Wielki Piątek 8:00-10:00, 15:00-16:00, 21:00-24:00.

 6. W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.

  Msza wieczerzy Pańskiej naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18:00.

  Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
  Adoracja do 24:00.

 7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa. Adoracja od 8:00. Droga krzyżowa z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy aborcji o godz. 15:00 i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.

  Liturgia Męki Pańskiej w Farze będzie o godz. 18:00.

  Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Zbierane ofiary przeznaczone są na utrzymanie grobu Bożego w Jerozolimie. Adoracja do 24:00.

 8. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. Rozpoczęcie adoracji o 8:00. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do Otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów co godzinę od 9:00 do 14:00. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego.
 9. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem w sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

  Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20:30.

W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte we Farze o godz.: 6:00, 8:00, 10:00, 12:00, 18:00 oraz o 13:30 w kościele Trójcy Świętej.

 1. Świece Caritas na stół wielkanocny będą także do nabycia podczas błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę.
 2. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. Do sprzątania Fary prosimy chętnych parafian: w Wielki Wtorek od 18:30 i w Wielką Sobotę od 16:00.
 3. Z racji zbliżających się świąt zachęcamy do przyozdobienia krzyży i kapliczek przydrożnych.
 4. Kancelaria Parafialna czynna w Wielkim Tygodniu tylko we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00.
 5. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 6. Zgodnie z tradycją przy grobie stoją Panowie w Straży Honorowej. Spotkanie dla chętnych Panów będzie w czwartek po Liturgii o 18:00.

Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy wszelkie media. Niech dni Triduum Paschalnego będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

Poszczególne grupy biorące krzyż na drodze krzyżowej 10.04.2022.

Stacja:

 1. Kapłani, Bracia zakonni
 2. Ministranci i Lektorzy wszystkich parafii
 3. Akcja Katolicka i Odnowa w Duchu Świętym
 4. Róże Różańcowe wszystkich parafii
 5. Piłsudczycy i koło łowieckie „Ryś” we Wschowie
 6. Stowarzyszenie Katolicka Wschowa
 7. Grupy mężczyzn i o. Pio oraz Caritas
 8. Schole Parafialne i Młodzież przygotowująca się do bierzmowania
 9. Siostry zakonne, Współpracownice Salezjańskie, Katecheci i Nauczyciele
 10. Harcerze
 11. Margaretki, Amazonki, Grupa Niewiast
 12. Przyjaciele Paradyża, Grupa Królowej Pokoju
 13. Sodalicja św. Jadwigi, Wspólnota Małżeństw
 14. Domowy Kościół, Krąg Biblijny