1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży.
  2. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w godz. 7:00-8:00 oraz 17:00-18:00; osoby zainteresowane zgłaszają telefonicznie chęć skorzystania ze spowiedzi 65 540 21 21.
  3. Całe Triduum Paschalne będzie odbywało się tylko z wyznaczonymi osobami! W Wielki Czwartek o 18:00, celebrowana jest Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament wyjątkowo umieszczony będzie w tabernakulum. Adoracja indywidualna z możliwością spowiedzi świętej od 21:00 do 22:00 (Obowiązuje limit 5 osób w kościele).
  4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa. Adoracja indywidualna z możliwością spowiedzi świętej będzie w godzinach 9:00-12:00 oraz 21:00-22:00 (Obowiązuje limit 5 osób w kościele). Droga krzyżowa o godz. 15:00, celebrowana będzie tylko przez kapłanów, z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy aborcji. Rozpoczniemy także Nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele będzie o godz. 18:00. Wyjątkowo na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w tabernakulum.
  5. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia. Adoracja indywidualna z możliwością spowiedzi świętej będzie w godzinach 9:00-12:00 (Obowiązuje limit 5 osób w kościele). Będzie możliwość oddania czci krzyżowi świętemu. Warto i w tym dniu powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych.
  6. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem w sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 21:00.

W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz.: 7:00, 10:00, 11:30, 18:00. Nie ma Mszy Świętej w kościele Trójcy Świętej.

  1. Dzisiaj i w ciągu tygodnia będzie możliwość zakupu nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Niech dni Triduum Paschalnego będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne.