Informujemy , że 10 stycznia 2021 r. w godzinach porannych w zielonogórskim Domu Księży Emerytów zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. bp Adam Dyczkowski, emerytowany biskup zielonogórsko-gorzowski. Informacje o dacie i miejscu pogrzebu zostaną podane w późniejszym terminie.
Śp. bp Adam Dyczkowski urodził się 17 listopada 1932 r. w Kętach w rodzinie Feliksa i Marii z d. Jurasz. Jego ojciec był nauczycielem matematyki w liceum ogólnokształcącym w Kętach. W rodzinnej miejscowości ukończył szkołę podstawową, gimnazjum i liceum. W 1952 r. wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. 23 czerwca 1957 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk bp. Bolesława Kominka. W latach 1957-64 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywał studia specjalistyczne, które uwieńczył uzyskaniem tytułu doktora w zakresie filozofii przyrody. Następnie pracował we Wrocławiu jako wikariusz parafii katedralnej, duszpasterz młodzieży akademickiej i inteligencji, a także wykładowca filozofii w seminarium duchownym.
21 września 1978 r. został mianowany biskupem pomocniczym we Wrocławiu. Święceń biskupich 26 listopada 1978 r. udzielił mu abp Henryk Gulbinowicz. Jako zawołanie swej posługi biskupiej przyjął słowa Sursum corda (W górę serca). Pełnił funkcje wikariusza generalnego, był odpowiedzialny za duszpasterstwo akademickie, duszpasterstwo inteligencji, nauczycieli, harcerzy i innych środowisk zawodowych. Działał w Dolnośląskim Komitecie Odrodzenia Harcerstwa pełniąc w nim funkcję przewodniczącego oraz w Towarzystwie Przyjaciół Ossolineum jako członek zarządu, a także w Społecznym Komitecie Panoramy Racławickiej. W ramach Konferencji Episkopatu Polski był wiceprzewodniczącym Komisji ds. Duszpasterstwa Akademickiego, wchodził też w skład Komisji ds. Zakonnych, ds. Duszpasterstwa Ogólnego oraz ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.
25 marca 1992 r. został mianowany biskupem pomocniczym w nowo utworzonej diecezji legnickiej. 17 lipca 1993 r. otrzymał nominację na biskupa zielonogórsko-gorzowskiego. 19 lipca 1993 r. objął kanonicznie rządy w diecezji, ingres do katedry gorzowskiej odbył 5 września 1993 r., a ingres do konkatedry w Zielonej Górze – 12 września tegoż roku. Jako biskup diecezjalny wspierał aktywność wiernych świeckich poprzez promocję stowarzyszeń katolickich, a zwłaszcza Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na czas jego posługi przypadły istotne wydarzenia w życiu diecezji, takie jak obchody pięćdziesięciolecia polskiej administracji kościelnej w Gorzowie Wlkp. (1995 r.), wizyta papieża Jana Pawła II (1997 r.), rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego bp. Wilhelma Pluty (2002 r.) oraz tysiąclecie śmierci pierwszych męczenników Polski w Międzyrzeczu (2003 r.). Po osiągnięciu 75. roku życia złożył rezygnację z urzędu. 29 grudnia 2007 r. przeszedł w stan spoczynku. Na emeryturze zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gorzowa Wlkp., Głogowa i Zielonej Góry. Uniwersytet Zielonogórski wyróżnił go doktorem honoris causa.
Śp. bp. Adama Dyczkowskiego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. 

 1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Dzisiejsza niedziela zamyka liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary.
 3. W piątek imieniny obchodzi bp. Paweł Socha, którego polecamy w naszych modlitwach.
 4. Drugi tydzień tegorocznej kolędy. Na wyraźną prośbę zainteresowanych będziemy błogosławili mieszkania i domy – prosimy o indywidualny kontakt z księdzem. Zapraszamy do kościoła na kolędę i Mszę wieczorną w intencji mieszkańców poszczególnych ulic:
  Poniedziałek Bohaterów Westerplatte, Garbarska, Wałowa, Łąkowa, Nowa
  Wtorek ks. A. Kostki, Daszyńskiego
  Środa Polna, Kamienna, Podgórna, Wierzbowa, Topolowa, Piaskowa, Lawendowa
  Czwartek Kopernika, Gospody, Głowackiego, Szymanowskiego, Kurpińskiego, pl. Kosynierów
  Piątek 17 Pułku Ułanów, Działkowa
  Na zakończenie każdej Mszy świętej, będzie udzielone specjalne błogosławieństwo oraz zostanie pobłogosławiona woda, którą będzie można poświęcić swój dom. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie kościoła.
 5. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych będą w sobotę (16.01) o 19:00 w kościele.
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Obrońców Warszawy. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic: Moniuszki i  Konradowska.
 7. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W obecnej sytuacji pandemii korona-wirusa, nie będzie wizyty duszpasterskiej – kolędy. Jest możliwość zaproszenia kapłana, aby pobłogosławił nowe lub odnowione mieszkanie lub dom. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 65 540 21 21.
Jako duszpasterze, chcemy Was zaprosić do wspólnej modlitwy. Codziennie w wyznaczonych dniach, zapraszamy mieszkańców ulic, na Mszę wieczorną w Waszej intencji. Po Mszy udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo i pobłogosławiona będzie woda. Na pamiątkę tego wydarzenia będziemy chcieli ofiarować specjalne kolędowe okolicznościowe obrazki.

       Lista ulic z mieszkańcami, których zapraszamy na Msze wieczorne o 18:00.

18.01   Chopina, pl. Ćwiczeń, Krótka, Lwia, Wieniawskiego, Ogińskiego,
Osadnicza

19.01   55 PPP, Kolejowa, Staroleszczyńska, Okrężna, Nowopolna

20.01   Przyczyna Dolna

21.01   Moniuszki, al. PCK

22.01   Sportowa, Strzelecka, abp. Stablewskiego, Mickiewicza

25.01   Dworcowa, Towarowa, Żwirki i Wigury

26.01   Kazimierza Wielkiego

27.01   Konradowska, Przemysłowa

2 Kor 9, 6-9: „Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane:
Rozproszył, dał ubogim,
sprawiedliwość Jego trwa na wieki.”

Przelew tradycyjny:

Konto parafialne:

53 1020 3088 0000 8702 0058 1892
PKOBP Odz. 1 Leszno

Konto Remontowe:

12 8669 0001 2011 0014 1859 0001
BS Wschowa

lub przez zakładkę wesprzyj naszą Farę