1. Dzisiaj IX Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Dziś zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Za tydzień taca przeznaczona jest na remont Fary, a po Mszach świętych zbirka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 3. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy wiernym naszych Wschowskich parafii za liczne przybycie, danie świadectwa wiary i zaangażowanie. Dziękujemy: braciom  i siostrom zakonnym, ministrantom i lektorom, Akcji Katolickiej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, wschowskim muzykom, niosącym chorągwie i feretrony, katechetom, służbie porządkowej, policji oraz wszystkim którzy pomogli w przeżyciu Bożego Ciała.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30, podczas Oktawy Bożego Ciała po litanii procesja eucharystyczną przed Mszą świętą.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
 6. W czwartek, podczas nabożeństwa czerwcowego modlitwa Przyjaciół Paradyża o nowe, liczne i święte powołania Kapłańskie i Zakonne.
 7. W piątek, możliwość spowiedzi św. od godz. 17:30. 
 8. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. sprawowane będą o godz. 6:30 i 18:00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość do pokarmów mięsnych.
 9. Wspólnota mężczyzna zaprasza i zachęca wszystkich panów – czy to wnuków czy dziadków, kawalerów, mężów i ojców do wspólnej modlitwy w sobotę (08.06.2023r.) o godz. 19:00.
 10. Zapraszamy w sobotę na Msze św. o godz. 6:30 w intencji: O dar beatyfikacji Służebnicy Bożej siostry M. Iwony Król. Za osoby zaangażowane w proce procesu oraz we wszystkich intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Służebnicy Bożej.
 11. Na pomnik śp. Księdza Prałata Zygmunta Zająca zebraliśmy następujące kwoty. Żywy Różaniec przekazał 5000 zł, ofiarodawcy indywidulani 1700 zł, do puszki zebraliśmy w Farze 6775 zł, a w klasztorze zebrano 2000 zł. Wszystkim ofiarodawcą składamy wyrazy ogromnego podziękowania.
 12. Parafialny Zespół Caritas na zakończenie Oktawy Bożego Ciała tj. w nadchodzący czwartek przed msza św. wieczorną będzie rozprowadzał do poświęcenia wianki zrobione z tegorocznych ziół i kwiatów w cenie 10 zł. W ten sposób chcemy  podtrzymać coraz bardziej zanikającą tradycję święcenia wianków na zakończenie Oktawy Bożego Ciała 
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Żwirki i Wigury, Przemysłowa,  Konradowska. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ul. Chopina, Szymanowskiego, Wieniawskiego.
 14. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
 15. Ksiądz Łukasz Mielnik dekretem Biskup Tadeusz Lityński z dniem 26. sierpnia br. zostanie zwolniony z funkcji wikariusza parafii św. Stanisława we Wschowie. Na jego miejsce mianowany został ks. Jakuba Świątka. Kapłanów polecamy wstawiennictwu św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Najświętszej Maryi Panny z Rokitna.