1. Dziś IV Niedziela w ciągu roku liturgicznego. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca po Mszach świętych wystawnie Najświętszego Sakramentu również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów naszej diecezji przed Światowym Dniem Chorego.
  2. W najbliższy czwartek (2. lutego 2023r.) przypada MB Gromnicznej czyli liturgiczne Ofiarowanie Pańskie w tym dniu Msze św. o godz. 6:30 i 18:00 w tym dniu błogosławieństwo gromnic oraz świec dla dzieci przystępujących do pierwszej Komunii św. o godz. 18:00. Jest to również patronalne święto osób konsekrowanych pamiętajmy w tym dniu o siostrach zakonnych polecając szczególnie Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety oraz Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej, które, a także wdowę konsekrowaną i braci zakonnych znajdują się w naszym mieście. Taca w tym dniu przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
  3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed sakramentem chrztu świętego.    
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  5. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa w intencji powołań o godz. 17:30 oraz Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  6. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:30 po Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa   
  7. W sobotę, o godz. 11:00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwa Żywego Różańca wraz ze zmianą tajemnic.
  8. Zgodnie z ustaleniami księża odwiedzą swoich chorych. Ksiądz Alek w czwartek 2. lutego 2023r., a ksiądz Łukasz swoich chorych odwiedzi dopiero 10. lutego 2023r.
  9. W imieniu ojców franciszkanów. Serdecznie zapraszamy na koncert Kapeli Zamku Rydzyńskiego pod przewodnictwem wschowianina pana Mieczysława Leśniczaka w kościele klasztornym w czwartek 2. lutego o godz. 18:50. 
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz pomoc w ustawieniu ławek grupie chętnych osób. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w piątek od godz. 19:00 i o to bardzo prosimy wszystkich parafian. Prośba ta jest związana z rozpoczynającym się procesem siostry M. Iwony Król. Prosimy, aby przynieść także sprzęt wiadra, mopy, płyny itp., abyśmy mogli gruntownie posprzątać kościół.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • św. Jana Bosko

W czwartek dnia 9. lutego o godz. 10:30 w kościele Farnym odbędzie się uroczysta Msza święta na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. M. Iwony Król. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wschowy, aby włączyć się w to historyczne wydarzenie.

Biuro Administracji Cmentarza CZYNNE 

w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

KANCELARIA CZYNNA:

we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00 

w sobotę: NIECZYNNA.