1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Dzisiaj po Mszach świętych wspólnota Paulistów z Krakowa będzie rozprowadzała Ewangelię na każdy dzień oraz Pisma Święte.
 2. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania grupy młodszej w poniedziałek, grupy starszej we wtorek, obie grupy rozpoczynają Mszą o godz. 18:00.
 3. Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli w środę o godz. 19:00.
 4. Za ponad dwa tygodnie rozpocznie się święte Triduum dlatego już dzisiaj zachęcamy do włączenia się w tworzenie wspólnego dzieła. Zapraszamy chętnych do śpiewu, czytających oraz do Straży przy Grobie. Bliższe informacje u ks. Pawła.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami o nowe powołania o godz. 17:30. Po Mszy wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża. Spowiedź święta w piątek od godz. 17:00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy wieczornej. W sobotę Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 11:00. Po niej zmiana tajemnic Żywego Różańca i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych w sobotę od 8:00. Prosimy o zgłaszanie chorych, których kapłani odwiedzą w sobotę, z sakramentami przed świętami.
 6. Nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Zachęcamy do modlitwy w int. naszych parafialnych rekolekcji, za o. Rekolekcjonistę oraz za spowiedników. Rekolekcje rozpoczną się w przyszłą I Niedzielę miesiąca, dlatego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszach świętych. Rekolekcje poprowadzi o. Redemptorysta Krzysztof Stankowski z Torunia. Plan rekolekcji oraz przebieg Triduum został przedstawiony w informatorze, który można ze sobą zabrać.
 2. Świece Caritas na stół wielkanocny są rozprowadzane przez PZC w niedziele Wielkiego Postu po Mszach. Ofiara za świece 15zł. Spotkanie PZC w piątek po Mszy wieczornej na które zapraszamy chętnych do włączenia się w dzieło pomocy bliźniemu.
 3. W czwartek Msza święta poranna w intencji rolników oraz o Boże błogosławieństwo na czas zasiewów. Zapraszamy wszystkich rolników oraz działkowiczów.
 4. W najbliższą niedzielę zapraszamy do klasztoru na Misterium – informacje na plakacie.
 5. Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w zakrystii parafii św. Józefa we Wschowie. Przy zgłoszeniu w zakrystii wpłata za zestaw startowy w wysokości 45zł. Trasa z Osiecznej do Wschowy. Rozpoczęcie 12 kwietnia, Mszą św. w klasztorze potem przejazd autokarem do Osiecznej. Informacje edk.org.pl
 6. W sobotę 13 kwietnia odbędą się czuwania młodzieży. W ramach spotkania przewidziana jest Eucharystia, poczęstunek oraz blok modlitewno-ewangelizacyjny wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapisy u ks. Pawła.
 7. Siostry Salezjanki zapraszają dzieci od 1 do 6 kl. Szkoły Podstawowej na półkolonie w terminie 15-26 lipca można się zapisać na dwa lub jeden tydzień. Koszt półkolonii to 350 zł za dwa tygodnie i 175 zł za jeden tydzień. Przewidziane są dwa posiłki: drugie śniadanie i obiad wycieczka do zoo we Wrocławiu, do parku dinozaurów, zajęcia plastyczne itp. oraz wiele śmiechu, zabawy i dobrze wykorzystanego czasu. Wszelkie informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń lub bezpośrednio u s. Urszuli po Mszy dziecięcej. Liczba miejsc jest ograniczona.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła, złożone ofiary, mieszkańcom z ulicy: ks. A. Kostki. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ulic: Okrężna, Sportowa, Strzelecka, al. PCK.
 9. Nauki chrzcielne w sobotę o 19:00 w par. św. Jadwigi.
 10. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.