1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu – W tradycji Kościoła dzisiejszą niedzielę nazywamy Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w codziennych postanowieniach. Na remont Fary zebraliśmy: 8520,00 zł – dziękujemy za złożone ofiary.
  2. Zapraszamy na koncert pasyjny dziś w kościele pw. św. Józefa we Wschowie po Mszy św. o godz. 13:00 – wstęp wolny.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne które poprowadzi o. Jan Główczyk. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi: w niedzielę na każdej Mszy świętej i Gorzkich żalach, od poniedziałku do  środy o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Spowiedź św. odbędzie się  w ostatnim dniu rekolekcji.
  4. W poniedziałek – 20. marca – przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP jest to patronalne święto parafii klasztornej. W imieniu ojców franciszkanów zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00.
  5. W sobotę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. o godz. 10:00. podczas Eucharystii będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, również w tym dniu poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  7. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16:30 dla dorosłych o godz. 17:15 – ofiary zbierane podczas nabożeństw przeznaczone są na dekorację kościoła.
  8. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele została wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
  9. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 24 marca 2023r. rozpoczęcie Msza św. o godz. 16:10 w kościele klasztornym Ojców Franciszkanów. Zapraszamy do kontaktu na stronach EDK oraz telefonicznie. Wszelki informacje znajdują się na plakatach. Tegoroczne trasy to: 1. Osieczna – Wschowa. 2. Wschowa – Wieleń – Wschowa. 3. Wschowa – Sława – Wschowa. 4. Sława – Wschow – Sława.
  10. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych związanych z nabożeństwami pasyjnymi.
  11. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są przez PZC świece CARITAS na stół wielkanocny w cenie 20 zł, ofiary przeznaczone są na  CARITAS diecezjalnego ale i na potrzeby naszych parafian. Zbiórka produktów żywnościowych potrwa do niedzieli palmowej, można je składać przy ołtarzu Krzyża. 

Biuro Administracji Cmentarza CZYNNE w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

KANCELARIA CZYNNA: we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00 w sobotę: od 9:00 do 9:45