1. Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 60 osób! W kościele Trójcy Świętej 25 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu.
 • Msze pogrzebowe odbywać się będą w kościele parafialnym, po niej nastąpi przejazd na jeden z cmentarzy.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza jest nieczynne.
 • W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką, jest to obowiązek ustalony przez ustawodawcę. Osoby nie posiadające maseczki prosimy pozostać w domu. Zachowujmy odstęp od siebie w kościele min. 1,5 metra, starajmy się siadać w wyznaczonych miejscach, przekazujemy sobie znak pokoju poprzez skinienie głowy, nie podajemy sobie ręki!
 1. W tradycji Kościoła dzisiejszą niedzielę nazywamy Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w codziennych postanowieniach.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15, którą poprowadzą rodziny
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00.
 1. Od dzisiejszej niedzieli do niedzieli palmowej będą rozprowadzane przez PZC świece CARITAS na stół wielkanocny w cenie 15 zł oraz bukieciki z bukszpanów, pozyskane środki przeznaczone będą na cele CARITAS diecezjalnego ale i na potrzeby naszych parafian. PZC kontynuuje również zbiórkę pościeli na potrzeby tutejszego Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego przy wschowskim szpitalu, dobrą, nie zniszczoną pościel można zostawiać codziennie, w przedsionku bocznego wejścia do kościoła.
 2. W piątek przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. O godz. 15.00 w gorzowskiej katedrze zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie Bp Tadeusz Lityński przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii otwierającej Rok Rodziny w naszej diecezji.
 3. Tego samego dnia, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku do wyboru są dwie trasy: 1) Św. Józefa z Osiecznej (Sanktuarium MB Bolesnej) do  Wschowy (Sanktuarium MB Pocieszenia) 37km. 2) NMP Patronki Wschowy ze Wschowy (Fara) przez Wieleń do Wschowy (parafia św. Jadwigi) 49 km. Msza święta dla uczestników w Kościele Farnym o godzinie 18:00. Rejestracji dokonujemy tylko i wyłącznie na stronie internetowej ORG.PL Szczegóły na plakacie.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne które poprowadzi o. Jan Główczyk. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi: w niedzielę na każdej Mszy świętej i Gorzkich żalach, od poniedziałku do środy o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. Spowiedź będzie każdego dnia w czasie Mszy świętych.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Farny, Rzeźnicka, Rynek. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic: Powstańców Wlkp., Łazienna, Herbergera.
 6. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz specjalny numer poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł. do nabycia także w przyszłą niedzielę.

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o ustanie pandemii, o pokój w Ojczyźnie, a także prosimy o wybaczenie dla dopuszczających się aktów profanacji miejsc kultu religijnego.