1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu – W tradycji Kościoła dzisiejszą niedzielę nazywamy Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w codziennych postanowieniach. Dziękujemy za złożone ofiary na remont Fary.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne które poprowadzi o. Zdzisław Pietkiewicz. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi: w niedzielę na każdej Mszy świętej i Gorzkich żalach, od poniedziałku do środy o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Spowiedź św. odbędzie się w ostatnim dniu rekolekcji.
  3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
    • dla dzieci o godz. 16:30
    • dla dorosłych o godz. 17:15

4. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych związanych z nabożeństwami pasyjnymi.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (VII klasy SP) zapraszamy na Msze w czwartek o godzinie 18.00 w Farze.

6. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10:00 kościele.

8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci do inicjatywy dla polskich dzieci z Czortkowa w Ukrainie. Polega ona na wysłaniu do konkretnej osoby kartki świątecznej na Wielkanoc ze słodkim upominkiem. W koszyczku można wylosować imię i nazwisko dziecka, do którego zostaną napisane życzenia na świątecznej kartce. Dzieci podpisują kartki swoim imieniem i nazwiskiem.

9. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są przez PZC świece CARITAS na stół wielkanocny w cenie minimalnej 20 zł, ofiary przeznaczone są na  CARITAS diecezjalnego ale i na potrzeby naszych parafian. Zbiórka produktów żywnościowych potrwa do niedzieli palmowej, można je składać w miejscu dawnego ołtarzu Krzyża. 

10. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w dniu 22 marca 2024 pod hasłem „Musicie od siebie wymagać” Rozpoczęcie Mszą świętą w klasztorze OO franciszkanów we Wschowie o godz. 16:00. Do wyboru 2 trasy. Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie.

11. Na bocznym ołtarzy Aniołów Stróżów została wystawiona Księga Abstynencji. Zachęcamy wszystkich którzy podjęli taką formę pokuty i zadośćuczynienia w trakcie Wielkiego Postu o wpisanie się do księgi.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Powstańców Wlkp., Łazienna, Herbergera. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest  w piątek od godz. 18:30 i o to prosimy parafian z ulicy: Głogowska, Bohaterów Westerplatte, Nowa.