1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
 2. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy MIVA Polska, tradycyjnie obchodzimy Ogólnopolską Niedzielę modlitw za Kierowców. Zachęcamy do wspierania misjonarzy: 1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr.
 3. Zapraszamy dzisiaj na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nowenny przed koronacją obrazu Matki Bożej Pani Pocieszenia w klasztorze od 19:30 do 21:00.
 4. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na dzieła Caritas, zebrano 800 zł.
 5. Msze w Niedziele do 2 maja o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, równolegle o 13:00 w kościele Trójcy Świętej i 18:00.
 6. W czwartek rozpoczynamy Nowennę do św. Stanisława naszego patrona, która przygotowuje nas do odpustu parafialnego. W niedzielę Adoracyjną, po wszystkich Mszach świętych, a w tygodniu po Mszy wieczornej będziemy modlili się do naszego patrona.
 7. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w sobotę po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę w ramach adoracji po Mszach Świętych.
 8. 1-go maja wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy. Jego wstawiennictwu polecamy wszystkich pracowników, pracodawców i poszukujących pracy.
 9. Zmiata tajemnic różańcowych w sobotę na Mszy o 11:00. Ks. Paweł odwiedzi chorych z Komunią w sobotę o zwykłej porze.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulic: Daszyńskiego, Kamienna, Zak. Kamienny. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulicy 17 pułku Ułanów.
 11. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Informacje w gablocie.
 12. Przy wyjściu bocznym nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł, można także zabrać darmowe maseczki, do wyczerpania zapasów, w ramach rządowego programu pomocy.
 13. Pozdrawiamy chrześcijan obrządków Wschodnich, którzy dzisiaj rozpoczynają Wielki Tydzień.
 14. W czwartek wspominamy św. Katarzynę Sieneńską patronkę Europy.
 15. W najbliższą niedzielę Adoracyjną imieniny obchodzi ks. Prałat Zygmunt Zając. Msza w int. ks. Prałata będzie o godz. 8:30. Ks. Prałatowi już dzisiaj składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask.

Wytyczne związane z epidemią:

 1. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupa Diecezjalnego, prosimy o roztropne pozostanie w domach.
 2. Na Mszach Świętych do odwołania, może uczestniczyć do 45 osób! W kościele Trójcy Świętej 20 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu także przez stronę naszej parafii.
 3. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
 4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00. Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
 5. W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką. Zajmujemy wyznaczone miejsca.
 6. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu przed Mszą świętą

Niech Bóg dawca wszelkiego dobra błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Wszystkim życzymy  pokoju ducha, który przynosi Chrystus Zmartwychwstały.