1. Niedziela Dobrego Pasterza jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów, zakonników i misjonarzy. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we czwartek o 17:30.
 2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja
  w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.
 3. Trwamy w nowennie ku czci naszego Patrona. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Zapraszamy na Mszę Odpustową o godz. 18:00. Mszy odpustowej będzie przewodniczył ks. kan. Dariusz Mazurkiewicz Rektor WSD w Paradyzu. Wyjątkowo po zakończonej Mszy świętej nie będzie uroczystej procesji wokół Fary. Z racji uroczystości na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17:00 odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci NMP Loretańskiej.
 5. Z racji zwiększenia limitu uczestniczących na Mszach świętych: w kościele Farnym może przebywać 60 osób, w kościele Trójcy Świętej 30 osób. Do odwołania został nałożony obowiązek zasłaniania ust i nosa nawet w czasie Mszy świętej! Prosimy o zachowanie 2 m odległości. Przypominamy że Msze święte transmitujemy na żywo: w niedziele sumę o 10:00, w tygodniu Msze o 18:00.
 6. Codziennie o 20:30, z Fary, jest transmitowany różaniec w int. ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia, prosimy łączyć się z nami duchowo w swoich domach.
 7. W najbliższą niedziele podamy nowy harmonogram spotkań grup parafialnych oraz nauk chrzcielnych.
 8. Kancelaria parafialna jest jeszcze zawieszona, są załatwiane sprawy związane z pogrzebem, w pozostałych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy. Sprawy opłat za cmentarz można załatwiać telefonicznie w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
 9. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła, w piątek sprzątanie kościoła jest od godziny 11:00, prosimy o to chętnych parafian.
 10. W zakrystii do nabycia są numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Patroni tygodnia:

 • Poniedziałek – św. Florian męcz.
 • Środa święto świętych Ap. Filipa i Jakuba

Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego, wiele łask Bożych oraz wstawiennictwa Matki Bożej i św. Stanisława naszego Patrona.

 Program duszpasterski na czas stanu epidemii – kliknij