Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W najbliższych dniach prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.
 2. Dzisiaj w dzień odpustu parafialnego kończymy czas misji świętych. Dziękujemy oo. Redemptorystom: Józefowi i Jerzemu, za przeprowadzenie Misji Świętych, życzymy wiele łask Bożych w dalszej posłudze misyjnej.
 3. Dzisiaj, o godz. 12:00, będziemy celebrowali główny odpust Parafialny, uroczystości Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Także jutro, na terenie Polski będziemy celebrowali uroczystość św. Stanisława, przeniesioną z dzisiejszej niedzieli.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na tacę przeznaczone są na dalszą część remontu wieży, na której rozpoczęto już rozkładanie rusztowania.
 5. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30! Tylko dzisiaj o 17:15.
 6. Spotkania do bierzmowania: grupa starsza w poniedziałek, grupa młodsza we wtorek oba rozpoczynają się mszą o 18:00.
 7. W najbliższą niedzielę, dzieci przystąpią do pierwszej Komunii Świętej na Mszach o godz.: 11:30 i 13:00. Spowiedź przed I Komunią będzie w piątek od godz. 16:00, a od godz. 18:30 będzie sprzątanie Fary.
 8. W piątek, będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada 39. rocznica zamachu na Papieża Świętego Jana Pawła II.
 9. W sobotę, we wspomnienie św. Macieja Ap., w naszej parafii, nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Tablica zawisła na przyporze wieży przy głównym wyjściu z Fary. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upamiętnienia naszego wielkiego Polaka. Zapraszamy na Mszę świętą, z poświęceniem tablicy, o godz. 12:00.
 10. Wspólnota kobiet zaprasza w poniedziałek do par. św. Jadwigi na spotkanie formacyjne. Informacje na plakacie (poniżej).
 11. „Wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza wszystkich mężczyzn na projekcję filmu „Święty Józef, Nasz Duchowy Ojciec” . Projekcja filmu, połączona z promocją książki „Konsekracja Świętemu Józefowi”,  odbędzie się w poniedziałek 16 maja, o godz. 19.00, w Domu Serca przy Klasztorze ojców Franciszkanów”.
 12. Katechezy kursu przedmałżeńskiego odbędą się w parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie od 22 maja 2022 r.(niedziela – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00). W tygodniu nauki od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej! Zapisy w par. św. Jadwigi.
 13. Odnowa w Duchu Świętym organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 21. Maja. Informacje i kontakt na plakacie.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożone ofiary na kwiaty, parafianom z ulic: Lipowa, Matejki. W tym tygodniu sprzątanie kościoła mają rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
 15. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.

Niech Bóg dawca wszelkiego dobra błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Wszystkim życzymy  pokoju ducha, który przynosi Chrystus Zmartwychwstały.

Patron Fary św. Stanisław BM