1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny i św. Józefa, w których życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Na Mszy o 11:30 przekazanie Światła Pokoju z Betlejem. Okazja do spowiedzi świętej dzisiaj na każdej Mszy Świętej i w poniedziałek od godz. 17:30 do 18:30, we wtorek od godz. 8:00 do 9:00. Ostatnie roraty jutro o 6:30.
 2. 24 grudnia dzień imienin bpa seniora Adama Dyczkowskiego. Zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Rano nie ma mszy świętej Pasterki o godz. 22:00 i 24:00. Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka Bpa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki, Ruch Gaudium Vitae oraz dzieła w obronie życia.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:30, 10:00, 11:30 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:00.

 1. W drugi dzień świąt 26 grudnia, Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. W kościele Trójcy świętej nie ma Mszy. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 2. PZC przy wyjściach z kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny małe w cenie 6 zł, duże 13 zł. Rozprowadzane jest także sianko na stół wigilijny oraz gwiazdki zrobione na szydełku.
 3. Opłatki na stół wigilijny można nabywać: w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii.
 4. Biuro cmentarza parafialnego czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek w godz. 10:00-11:00.
 5. Przyszła niedziela, to święto Świętej Rodziny z Nazaretu Msze Święte według porządku Niedzielnego. Na każdej mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy by w tym dniu przyjść razem z współmałżonkiem i usiąść razem w ławce. Konferencje będzie głosił p. dr hab. Mieczysław Guzewicz.
 6. W sobotę, w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolędę rozpoczynamy w sobotę od godz. 10:00 i od godz. 14:00. Tradycyjne będziemy rozdawali koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu. Plan kolędy na ten tydzień:

Sobota

10:00      Kościelna, Plac Farny, Rzeźnicka, Bema, Plac Zamkowy

14:00      Rynek

W gablocie wywieszono plan kolędy do 4 stycznia

 1. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ulicy Ogrodowej bloki. Wyjątkowo sprzątanie kościoła będzie w poniedziałek i o to prosimy chętnych parafian od godz. 10:00. O sprzątanie kościoła w piątek po Mszy wieczornej prosimy mieszkańców ulicy Obrońców Warszawy.
 2. Można zamawiać intencje na miesiąc styczeń. Przypominamy, że w styczniu z racji kolędy nie będzie Mszy wieczornych.
 3. Przy wyjściach nowe świąteczne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
 4. Patroni tego tygodnia:
 • Wtorek Adam i Ewa
 • Czwartek św. Szczepan M.
 • Piątek św. Jan Ew.
 • Sobota święci Męczennicy Dzieci z Betlejem

 Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz nam wszystkim.