1. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę na remont Fary zebraliśmy: 8023 zł. Dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na utrzymanie domu księży emerytów w Zielonej Górze.
 2. Zapraszamy na roraty:
 • poniedziałek, środa i piatek o 18:00 – zakończenie rorat dla dzieci w środę.
 • wtorek i czwartek o 6:30
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny które rozprowadza Akcja Katolicka – minimalna ofiara za opłatki to 15 zł. Ofiary przeznaczone są na remont wieży oraz ubezpieczenie budynków kościelnych.
 2. Przy wyjściu oraz w zakrystii do nabycia są bombki – cegiełki jako wsparcie renowacji kościoła Farnego. Komplet w cenie 300 zł, pojedyncza bombka św. Stanisława – naszego patrona w cenie 100 zł.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół Bożonarodzeniowy. Duże świece w cenie min. 20 zł, małe 10 zł, również można zakupić pierniczki w cenie min. 5 zł oraz sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zakup agregatu prądotwórczego dla Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Czortkowie w Ukrainie w parafii św. Stanisława Bpa i M. które prowadzą szkołę i świetlicę dla polskich dzieci i opiekują się chorymi i straszymy prąd jest dwie godziny na dobę. Za wsparcie tego dzieła dziękujemy już dziś.
 4. W poniedziałek imieniny obchodzi ks. kan. Proboszcz Dariusz Ludwikowski. Zapraszamy na Mszę wieczorną w intencji ks. Proboszcza. Już dzisiaj składamy najlepsze życzenia, niech Bóg dawca wszelkiego dobra obdarza błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
 5. W piątek, 23.12.2022r., zapraszamy rodziców dzieci komunijnych oraz kandydatów do bierzmowania (klasa VII i VIII) na godz. 8.00 do kościoła by pomoc w przygotowaniu wystroju świątyni na Boże Narodzenie.
 6. W dzień Wigilii (24 grudnia) zachęcamy do zachowania tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Rano nie ma Mszy Św. o godz. 6:30. Spowiedź św. od 8:00 do 9:00. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna. Pasterki o godz. 22:00 i 24:00 oraz w Trójcy Świętej o 20:00.Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka Bpa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki.
 7. Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:00, 10:00, 12:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:30. Przypominamy w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18:00 w Farze.
 8. W drugi dzień świąt 26 grudnia, Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. W kościele Trójcy świętej nie ma Mszy.Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 9. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom ulicy: Głogowska, Bohaterów Westerplatte, Nowa. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest wyjątkowo w piątek od 19:00 i o to prosimy chętnych parafian. W naszej parafii tegoroczna kolęda będzie miała dwie formy:
 • Tak jak w ubiegłym roku chcemy zaprosić naszych parafian z konkretnych ulic na wieczorną Msze św. gdzie będzie miała miejsce modlitwa wraz z błogosławieństwem rodzin i rozdaniem pamiątkowych obrazków kolędowych.
 • Inna forma to zaproszenie księdza do swojego domu/mieszkania w tym celu do świąt Bożego Narodzenia przy Ołtarzu Krzyża są wystawione zaproszenia które należy wypełnić i wrzucić do skrzynki umieszonej obok.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki Niedziela w cenie 10 zł, Gość Niedzielny w cenie 8 zł

Biuro Administracji Cmentarza w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna: we wtorek 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00 a w sobotę: NIECZYNNA.