1. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne na spotkanie opłatkowe dzisiaj o godz. 16:00. Spotkanie w auli na nowej plebanii. Dzisiaj kończą 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Zachęcamy do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 2. Ostatni tydzień tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów. Jednocześnie przepraszamy jak kogoś ominęliśmy lub byliśmy w godzinach waszej pracy zawodowej. Dlatego jest możliwość tzw. kolędy uzupełniającej. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii lub kancelarii rodzin, które pragną, aby kapłani odwiedzili ich w środę od godz. 16:00.

Plan kolędy:

 • Poniedziałek Obrońców Warszawy nieparzyste
 • Wtorek Obrońców Warszawy parzyste

 1. Z racji kończącej się kolędy, nastąpią zmiany:
 • W poniedziałek i wtorek Msze święte o godz. 6:30 i 9:00, od środy wracamy do stałego porządku Mszy w tygodniu o godz. 6:30 i o 18:00. Intencja z czwartku o godz. 9:00 (za zm. z rodz. Stochniałek i Burkiewicz) zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18:00.
 • Kancelaria we wtorek od 10:00 do 11:00. Od czwartku wraca stały porządek kancelarii: wtorek od 10:00 – 11:00 i od 16:00 – 17:00, czwartek 10:00 – 11:00, sobota 9:00 – 10:00.
 1. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko, założyciela Towarzystwa Salezjańskiego, Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki – Sióstr Salezjanek oraz Współpracowników Salezjańskich. Z tej okazji zapraszamy do Fary, na Mszę odpustową o godz. 18:00, której przewodniczyć będą księża Salezjanie z Leszna. W czasie Mszy Salezjanki Współpracownice odnowią swoje przyrzeczenia. Po Mszy ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:00. W sobotę z racji Święta Ofiarowania Pańskiego błogosławieństwo świec na Mszy Świętej o godz. 11:00. Po Mszy Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w domach w sobotę o zwykłej porze.
 3. Błogosławieństwo świec dzieci pierwszokomunijnych w sobotę na Mszy o 18:00.
 4. W sobotę obchodzimy dzień życia konsekrowanego – modlimy się za wszystkie osoby poświęcone Bogu: siostry w tym nasze ss. Salezjanki i Elżbietanki i braci zakonnych w tym naszych braci franciszkanów oraz osoby świeckie dziewice i wdowy konsekrowane.
 5. Za tydzień Niedziela Adoracyjna.
 6. Zgodnie z prośbą Krajowej Izby Kominiarzy przypominamy o obowiązku dbania o przewody kominowe.
 7. Dziękujemy Panom i Paniom za rozebranie choinek i szopki oraz za posprzątanie naszego kościoła i złożone ofiary mieszkańcom ulicy: Powstańców Wlkp. W piątek sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej i prosimy o to mieszkańców ulicy: Bohaterów Westerplatte.
 8. Zachęcamy do czytania i kupowania prasy katolickiej. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”, a w Niedzieli obszerny artykuł o Farze.
 9. Patroni tego tygodnia:
 • Poniedziałek – św. Tomasz z Akwinu
 • Czwartek – św. Jan Bosko

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów oraz otaczamy modlitwą.