Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Dzisiaj obchodzimy także niedzielę Słowa Bożego.
 2. Po Mszach Zbiórka do puszek na pomoc dla Chorwacji.
 3. We wtorek o 12:00 odbędzie się Msza żałobna, w łączności z Gorzowem Wlkp., bpa Adama Dyczkowskiego i bpa Antoniego Stankiewicza.
 4. Także we wtorek o 19:00, spotkanie w kościele, tylko dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
 5. W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o 17:50
 6. Ostatni tydzień tegorocznej kolędy. Zapraszamy do kościoła na kolędę i Mszę wieczorną w intencji mieszkańców poszczególnych ulic:
 • Poniedziałek Dworcowa, Towarowa, Żwirki i Wigury
 • Wtorek Kazimierza Wielkiego
 • Środa Konradowska, Przemysłowa
 • Czwartek kolęda uzupełniająca
  Na zakończenie każdej Mszy świętej, będzie udzielone specjalne błogosławieństwo oraz zostanie pobłogosławiona woda (prosimy przynieść wodę ze sobą), którą będzie można poświęcić swój dom. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie kościoła.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulic Ogrodowa domki i al. Konstytucji 3-go maja. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulicy: Ogrodowa bloki.
 2. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 3. Patroni tygodnia:
  Poniedziałek Nawrócenie św. Pawła Ap
  Wtorek święci bpi Tymoteusz i Tytus
  Czwartek św. Tomasz z Akwinu

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Komunikat o uroczystościach żałobnych i pogrzebowych bp-a Adama Dyczkowskiego i bp. Antoniego Stankiewicza

Informujemy o przebiegu uroczystości pogrzebowych bp. Adama Dyczkowskiego i bp. Antoniego Stankiewicza. Msza św. żałobna w intencji śp. bp. Adama Dyczkowskiego dla duchowieństwa i wiernych świeckich z południowej części diecezji zostanie odprawiona w poniedziałek 25 stycznia o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Trumna z ciałem zmarłego pasterza zostanie wystawiona o godz. 9.00.

Szczegółowy program ceremonii żałobnych:

 • od godz. 9.00 – Okazja do prywatnej modlitwy i możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej;
 • 11.00 – Modlitwa różańcowa;
 • 12.00 – Msza św. żałobna pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego z homilią bp. Stefana Regmunta;
 • Przejazd do granic miasta w asyście policji.

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Adama Dyczkowskiego i śp. bp. Antoniego Stankiewicza odbędą się we wtorek, 26 stycznia w Gorzowie Wlkp. Msze św. żałobne w intencji zmarłych pasterzy będą odprawiane w Gorzowie Wlkp. również wieczorem dnia poprzedzającego. Szczegółowy program ceremonii żałobnych:

Poniedziałek, 25 stycznia Kościół pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

 • godz. 19.30 Wprowadzenie trumien do kościoła i pierwsza stacja pogrzebu pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego;
 • godz. 20.00 – Msza św. dla duchowieństwa z północnej części diecezji pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego;
 • od godz. 21.00 – Okazja do indywidualnej modlitwy i możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej;
 • godz. 23.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem dziekana kapituły katedralnej, ks. kan. Andrzeja Szkudlarka;

Wtorek, 26 stycznia Kościół pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

 • 7.00 – Msza św. z jutrznią za zmarłych z udziałem osób konsekrowanych pod przewodnictwem ks. Mariusza Jagielskiego, rektora Z-GWSD;
 • godz. 10.00 – Modlitwa różańcowa;
 • godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego z homilią bp. Pawła Sochy;
 • Po Mszy św. – Przejazd do katedry gorzowskiej w asyście policji;

Kościół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp. Złożenie trumien w krypcie katedralnej.

Podczas uroczystości żałobnych w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. obowiązuje limit uczestników. Wtorkowa Msza św. pogrzebowa będzie transmitowana przez TVP3 Gorzów Wielkopolski. Miejsca dla rodzin Zmarłych, koncelebransów, asysty liturgicznej oraz umówionych oficjalnych delegacji będą wyznaczone w ławkach z zachowaniem koniecznego dystansu. W ostatniej stacji pogrzebu w katedrze gorzowskiej biorą udział wyłącznie wyznaczeni uczestnicy: biskupi, rodziny Zmarłych, asysta liturgiczna, wybrani kanonicy kapituły katedralnej i konkatedralnej.

Ponadto we wtorek 26 stycznia o godz. 11.00 w sanktuariach w Rokitnie i w Grodowcu będą odprawiane Msze św. w intencji Zmarłych.

Zielona Góra, 21 stycznia 2021 r. ks. Piotr Kubiak Wikariusz Generalny