Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach! Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 55 osób! W kościele Trójcy Świętej 25 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu. Przypominamy że Msze święte z Fary transmitujemy na żywo.

 1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Modlimy się w int. podróży Apostolskiej Ojca Świętego do Iraku. Dzisiaj przypada 1700 rocznica ustanowienia, przez cesarza Konstantyna Wielkiego, dekretu czyniącego niedzielę dniem wolnym od pracy.
 2. Dziękujemy za ofiarny składane na misyjne dzieło Ad gentes.
 3. Z racji roku świętego Józefa, po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa i polecająca jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin i całego Kościoła. W niedziele śpiewamy suplikacje w int. ustania pandemii.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Przy ołtarzu została wystawiona skarbona na jałmużnę postną. Nabożeństwa Wielkiego postu będą się odbywały zgodnie z wytycznymi związanymi z epidemią.
 1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych związanych z nabożeństwami pasyjnymi.
 2. We wtorek spotkanie rady parafialnej o godz. 19:00, na nowej plebanii.
 3. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 4. Od niedzieli 14 marca do niedzieli palmowej będą rozprowadzane przez PZC świece CARITAS na stół wielkanocny w cenie 15 zł oraz bukieciki z bukszpanów, pozyskane środki przeznaczone będą na cele CARITAS diecezjalnego ale i na potrzeby naszych parafian. PZC inicjuje również zbiórkę pościeli na potrzeby tutejszego Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego przy wschowskim szpitalu, dobrą, nie zniszczoną pościel można zostawiać codziennie, w przedsionku bocznego wejścia do kościoła. Zbiórka również potrwa do niedzieli palmowej.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Lipowa i Matejki. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic: Pl. Farny, Rzeźnicka, Rynek.
 6. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 7. Na antenie TVP Gorzów Wielkopolski transmitowane będą od dzisiaj rekolekcje wielkopostne. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi: niedziela, godz. 10:30, poniedziałek – środa, godz. 19:00.
 8. 19 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku do wyboru są dwie trasy: 1) Św. Józefa z Osiecznej (Sanktuarium MB Bolesnej) do  Wschowy (Sanktuarium MB Pocieszenia) 37km. 2) NMP Patronki Wschowy ze Wschowy (Fara) przez Wieleń do Wschowy (parafia św. Jadwigi) 49 km. Msza święta dla uczestników w Kościele Farnym o godzinie 18:00. Rejestracji dokonujemy tylko i wyłącznie na stronie internetowej ORG.PL Szczegóły na plakacie.
 9. Rekolekcje parafialne rozpoczną się 20 marca. Otoczmy ten czas i ojca rekolekcjonistę modlitwą.
 10. Za tydzień taca przeznaczona będzie na remont Fary.
 11. Przypominamy i prosimy:
 • W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką, jest to obowiązek ustalony przez ustawodawcę. Osoby nie posiadające maseczki prosimy pozostać w domu (gdyż nie będą wpuszczane na liturgię).
 • W ławkach siadamy możliwie daleko od siebie, min. 1,5 m.
 • Obostrzenia mogą zostać zwiększone, prosimy o zrozumienie i dyscyplinę odnośnie ich przestrzegania. Będziemy informować na bieżąco poprzez ogłoszenia i stronę internetową.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Pozdrawiamy Wszystkie Panie, które jutro mają swoje święto, życząc wszystkiego co najlepsze w Waszym życiu.