1. Dzisiaj pielgrzymka maturzystów naszej diecezji na Jasną Górę. Polecamy w modlitwie tegorocznych maturzystów.
 2. Dziękujemy za ofiary składne na cele misyjne Kościoła, zebraliśmy
  1048,50 zł.
 3. Nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

W kościele znajduje się skarbona na naszą jałmużnę wielkopostną.

 1. Zachęcamy do modlitwy w int. naszych parafialnych rekolekcji, o ich owoce w naszym życiu oraz za spowiedników.
 2. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Przy wyjściach zostały wystawione karty Duchowej Adopcji, które wypełnione przynosimy na jutrzejszą Mszę wieczorną.
 3. Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Prowincji Poznańskiej organizuje w Betlejem, w miesiącu lipcu br., rekolekcje dla dziewcząt. Informacje w gablocie.
 4. Świece Caritas na stół wielkanocny będą rozprowadzane przez PZC, od piątku po Drodze Krzyżowej oraz w pozostałe niedziele Wielkiego Postu po Mszach. Ofiara za świece 15zł.
 5. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła, złożone ofiary, mieszkańcom z ulic: Staroleszczyńskiej, Chopina, Szymanowskiego. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ulicy ks. A. Kostki.
 6. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Zapisy na stronie EDK lub w zakrystii parafii św. Józefa we Wschowie.
  Przy zgłoszeniu w zakrystii wpłata za zestaw startowy w wysokości 45zł.
  Nasza trasa z Osiecznej do Wschowy pod patronatem św. Józefa.
  Zaczynamy 12 kwietnia, Mszą św. we Wschowie potem przejazd autokarem do Osiecznej. Informacje edk.org.pl
 7. W sobotę 13 kwietnia w pięciu miejscach diecezji odbędą się czuwania młodzieży „Back 2 Panama”. W ramach spotkania przewidziana jest Eucharystia, poczęstunek oraz blok modlitewno-ewangelizacyjny wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapisy u ks. Pawła.
 8. III Święto Biblii (i Festiwal Piosenki Biblijnej) oraz wakacyjne obozy biblijne ODKRYWCY 2019 to najbliższe wydarzenia, na które zaprasza Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl. informacje na stronie internetowej.
 9. W niedzielę po Mszach można zamawiać intencje Mszy świętych.
 10. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Naszym Parafianom, przybyłym Gościom, jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.