1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem.
 2. Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o pozostanie w domach na cały czas trwania kwarantanny!
 • Na Msze niedzielne mogą przyjść wyłącznie osoby zamawiające daną intencję nie więcej jak 50 osób! Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu. Przypominamy że Msze święte transmitujemy na żywo: wszystkie Msze niedzielne, w tygodniu msze o 18:00 oraz nabożeństwa pasyjne.
 • W ciągu tygodnia Msze odprawiane są zgodnie z planem!
 • Wszystkie nabożeństwa wielkopostne, spotkania wszystkich grup, nauki chrzcielne zostają odwołane przynajmniej do 29 marca. Zachęcamy do oglądania nabożeństw pasyjnych na naszej stronie internetowej.
 • Codziennie o 20:30, z Fary, będzie transmitowany różaniec w int. ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia, który będą odmawiać tylko duszpasterze, prosimy łączyć się z nami duchowo w swoich domach.
 • Kancelaria parafialna jest zawieszona, będą jedynie załatwiane sprawy związane z pogrzebem, w pozostałych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy. Biuro cmentarza jest nieczynne do odwołania!
 • Kościół parafialny będzie w niedzielę otwarty by umożliwić chętnym wiernym Adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach 12:30 – 16:00. W tygodniu główne wejście do kościoła będzie otwarte by umożliwić indywidualną adorację.
 • zachowujemy odstęp od siebie w kościele min. 1 metra, przekazujemy sobie znak pokoju poprzez skinienie głowy, nie podajemy sobie ręki!
 1. Dziękujemy za ofiary zebrane na remont naszego kościoła. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 6859,35 zł. Natomiast do puszek na dzieła misyjne, zebrano
  865 zł.
 2. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
 3. Z racji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, w dniach 22-25 marca, w naszej parafii odbędzie się peregrynacja relikwii Jana Pawła II. Peregrynację będzie prowadziła Akcja Katolicka naszej parafii.
 4. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć indywidualnie w zakrystii lub w księgarni św. Antoniego na ul. Powst. Wlkp. Świece Caritas, na stół wielkanocny, można będzie nabywać w tygodniu w zakrystii, w cenie 15 zł.
 5. Prosimy o zadbanie o swoich sąsiadów szczególnie o seniorów! Zapytajcie czy czegoś im nie potrzeba, może zróbcie im zakupy, pójdźcie do apteki itp.

 

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.