1. Dziś przypada III Niedziela Wielkiego Postu. Za tydzień taca przeznaczona jest na remont Fary.
 2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:15 – taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:

 • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
 • za udział w drodze krzyżowej,
 • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
 • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

4. We wtorek dzień imienin Biskupa Pomocniczego Adriana Puta. Otoczmy Go swoją modlitwą.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu Ołtarza wraz z modlitwą o nowe powołania, a po Mszy świętej spotkanie Przyjaciół Paradyża.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci do inicjatywy dla polskich dzieci z Czortkowa w Ukrainie. Polega ona na wysłaniu do konkretnej osoby kartki świątecznej na Wielkanoc ze słodkim upominkiem. W koszyczku można wylosować imię i nazwisko dziecka, do którego zostaną napisane życzenia na świątecznej kartce. Dzieci podpisują kartki swoim imieniem i nazwiskiem.

7. Ojcowie franciszkanie zapraszają w czwartek do kościoła klasztornego na nocna Adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od godziny 21.00 do 6.00 rano każdy może przyjść by pobyć sam na sam z Bogiem i powierzyć Mu swoje intencje. Szczególnie chcemy się modlić o Boże Błogosławieństwo dla Polski i o pokój na świecie.

8. Zapraszamy w przyszły piątek na Msze św. o godz. 18:00 w intencji: O dar beatyfikacji Służebnicy Bożej siostry M. Iwony Król. Za osoby zaangażowane w proce procesu oraz we wszystkich intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Służebnicy Bożej.

9. Wspólnota mężczyzna zaprasza wszystkich panów – czy to wnuków czy dziadków, kawalerów, mężów i ojców do wspólnej modlitwy w sobotę (09.03.2024r.) o godz. 19:00.

10. Na bocznym ołtarzy Aniołów Stróżów została wystawiona Księga Abstynencji. Zachęcamy wszystkich którzy podjęli taką formę pokuty i zadośćuczynienia w trakcie Wielkiego Postu o wpisanie się do księgi.

11. W zakrystii od dziś można zakupić świece PASCHALIKI wielkanocne w cenie minimalnej 20 zł, ofiary przeznaczone są na CARITAS diecezjalnego, ale i na potrzeby naszych parafian. Zbiórka produktów żywnościowych potrwa do niedzieli palmowej, można je składać przy ołtarzu Krzyża. 

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Rzeźnicka, Pl. Farny, Rynek, pl. Zamkowy, Ratuszowa. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w piątek od godz. 18:30 i o to prosimy parafian z ulicy: Powstańców Wlkp., Łazienna, Herbergera.