1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna. Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Wyższego Seminarium Duchownego.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na dzieła Caritas naszej diecezji zebraliśmy 1272,20 zł.
 3. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
 4. We środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę Odpustową o godz. 18:00. Mszy odpustowej będzie przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Po zakończonej Mszy świętej będzie uroczysta procesja wokół Fary dlatego w szczególności zapraszamy także dziewczynki sypiące kwiatki.
 5. Modlimy się za dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz sakramentu pokuty i pojednania, aby dobrze przygotowały się to tak ważnego wydarzenia, które odbędzie się 19 maja o godz. 11:30. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o 19:00 w salce przy starej plebanii.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej we wtorek o godz. 19:00 w kościele.
 7. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy wieczornej.
 8. Spotkanie PZC w piątek po Mszy wieczornej na które to spotkanie zapraszamy chętnych do włączenia się w dzieło pomocy bliźniemu.
 9. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Także w przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na remont naszego kościoła.
 10. Organizujemy wyjazd na święcenia kapłańskie naszego diakona Sebastiana, które odbędą się 25 maja, w Zielonej Górze, zapisy w zakrystii.
 11. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli polecamy w naszych modlitwach.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek sprzątali nasz kościół. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ul. Kazimierza W. nr-y parzyste oraz abp Stablewskiego.
 13. Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne oraz te, które nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy zapraszamy na bezpłatne badania 6 maja
  na pl. Kosynierów.
 14. Nauki chrzcielne w sobotę o 19:00 w naszej parafii.
 15. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w Parafii Św. Jadwigi Królowej we Wschowie od 24 do 31 maja 2009r.
 16. Przy wyjściach są nowe numery Niedzieli (artykuł o naszej parafiance) i Gościa Niedzielnego.
 17. Z racji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszko na zakończenie Mszy świętej odśpiewamy utwór „Ojcze z niebios” do którego skomponował muzykę.

W poniedziałek patronują nam św. Apostołowie Jakub i Filip. 

Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień naszego życia oraz naszych solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. 

5 maja minie 200 lat od urodzin STANISŁAWA MONIUSZKI
wybitnego kompozytora, pedagoga, dyrygenta, organisty, twórcy polskiej opery narodowej, wielkiego patrioty  żyjącego w trudnych czasach niewoli. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił specjalną uchwałą rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Jest to wyraz hołdu i uznania dla wybitnej postaci i twórcy oryginalnej, różnorodnej muzyki. Na uwagę zasługuje fakt, że w kościołach wciąż śpiewamy pieśni, które pozostawił nam Moniuszko np. „Ojcze z niebios Boże Panie” czy „Idzie, Idzie Bóg prawdziwy”.  Szkoła Muzyczna we Wschowie włącza się w ogólnopolską akcję narodowego grania muzyki Moniuszki i dla podkreślenia 200 rocznicy urodzin chcemy wykonać podczas Odpustowej Mszy Św. „Hymn o Św. Stanisławie „, a po Mszy zaprezentować kilka utworów Moniuszki w wersji instrumentalnej .