1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – pisał Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Bożego.
  2. Dziękujemy za złożone ofiary na remont Fary zebraliśmy: 8810,00 zł, natomiast z kwesty na rzecz Caritas uzbieraliśmy: 1472,00 zł.   
  3. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny będziemy modlimy o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego. Za tydzień po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć działalność misjonarzy w zakupie środków transportu oraz otrzymać pamiątkowy breloczek do auta.
  4. W sobotę, obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu dla kapłanów w Dachau. Tego samego dnia rozpoczynamy nowennę do św. Stanisława naszego Patrona – w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej w niedziele po Mszy o godz. 10:00.
  5. Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o 10:30 we Farze.
  6. W poniedziałek uroczystość świętego Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, a we wtorek święto świętego Marka Ewangelisty.
  7. W najbliższy piątek NIE BĘDZIE spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych!!!
  8. Dnia 30. kwietnia 2023r. /niedziela/ o godz. 16:00 w kinie CKiR będzie wyświetlony film „Moc w moich dłoniach”. Bilety można kupić on-line w serwisie kupbilecik.pl oraz w sekretariacie CKiR. Bilet normalny w cenie 20 zł, bilet ulgowy 18 zł.  
  9. Z ulicy: Staroleszczyńska, Lwia, Krótka – nie było nikogo do sprzątania koscioła. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz.18:30 i o to prosimy parafian z ulic: Sportowa, Strzelecka.
  10. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

Biuro Administracji Cmentarza w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

KANCELARIA CZYNNA we wtorek: od 16:00 do 17:00

w sobotę: od 9:00 do 10:00.