1. W rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy czas, abyśmy mogli sięgnąć po Biblię. Zachęcamy by obdarowywać dzieci i młodzież księgą Pisma Świętego.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na dzieła Caritas. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary, w zeszłą niedzielę zebrano 3473,50 zł.
 3. Dzisiaj Msze według porządku 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, równolegle o 13:00 w kościele Trójcy Świętej i 18:00.
 4. Msze w tygodniu bez zmian o 6:30 i o 18:00
 5. Msze w Niedziele do 2 maja: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, równolegle o 13:00 w kościele Trójcy Świętej i 18:00.
 6. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu dziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji, którego dokonał św. Wojciech. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulic: Ks. A. Kostki, Okrężna. W tym tygodniu sprzątanie kościoła jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic: Daszyńskiego, Kamienna, Zak. Kamienny.
 8. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samo-spis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: spis.gov.pl W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pli stronach urzędów statystycznych.
 9. Przy wyjściu bocznym nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł, można także zabrać darmowe maseczki, do wyczerpania zapasów, w ramach rządowego programu pomocy.
 10. W modlitwie polecajmy papieża seniora Benedykta z okazji przypadającej w tych dniach rocznicy urodzin i wyboru na Stolicę Apostolską w 2005 r.

Wytyczne związane z epidemią:

 1. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupa Diecezjalnego, prosimy o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych do odwołania, może uczestniczyć do 45 osób! W kościele Trójcy Świętej 20 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu także przez stronę naszej parafii.
 • Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00. Biuro cmentarza czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
 • W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką. Zajmujemy wyznaczone miejsca.
 1. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu przed Mszą świętą
 2. Dzisiaj możliwość przystąpienia do Komunii poza Mszą Świętą o 14:00.

 Niech Bóg dawca wszelkiego dobra błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Wszystkim życzymy  pokoju ducha, który przynosi Chrystus Zmartwychwstały.