Ogłoszenia parafialne
 1. Dzisiejszą III niedzielę Adwentu, nazywamy niedzielą Gaudete „Radujcie się”. W tych dniach modlimy się o chrześcijańskie życie rodzin. Od jutra wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z kapłanami seniorami, taca przeznaczona jest na utrzymanie domu księży emerytów.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. redemptorysta Stanisław Kiełbasa. Przy wyjściu są foldery informujące o rekolekcjach a także o świętach Bożego Narodzenia, które można zabrać do domu.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich niedzielnych Mszach. Od poniedziałku do środy zapraszamy na Mszę Świętą i nauki rekolekcyjne o 9:00 i o 18:00.

We wtorek o 19:00 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

W środę zakończenie rekolekcji, będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej od godz. 6:30, 8:00 i 17:00 oraz uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane we wtorek i środę przeznaczone są dla o. Rekolekcjonisty.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. W zeszła niedzielę zebraliśmy 7698,05 zł, na pomoc Kościołowi na Wschodzie 1360 zł.
 2. Ostatni tydzień adwentowego oczekiwania zapraszamy na roratnie Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny:
 • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, w piątek zakończenie rorat dla dzieci,
 • dla dorosłych w sobotę o 6:30.
 1. W salce przy starej plebanii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece na stół wigilijny duże w cenie 15 zł i małe w cenie 6 zł po każdej mszy niedzielnej.
 2. Dziękujemy za włączenie się w dziękczynną modlitwę różańcową w int. naszej Ojczyzny. W modlitwie wzięło udział ok. 350 osób: członków różnych grup parafialnych, chorych, samotnych i całych rodzin.
 3. Z racji rekolekcji biuro cmentarza parafialnego czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00!!!!
 4. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
 5. W tym tygodniu zakończymy remont dachu, we czwartek nastąpi odbiór prac. Niektóre miejsca zostały zachowane w nienaruszonym stanie (tzw. „świadkowie”), by zachować pierwotny wygląd dachu.
 • Tradycyjnie wschowscy harcerze pragną podzielić się z nami Światłem Pokoju przywiezionym z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Przekazanie Betlejemskiego Światła w naszej parafii będzie miało miejsce w niedzielę na Mszy o godz. 10:00.
 1. Nowa prasa katolicka z dodatkami: Niedziela dodatek odblaski i Gość Niedzielny – dodatek płyta z kolędami do nabycia przy wyjściu z kościoła. Można zamawiać intencje Mszy świętych.
 2. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i złożone ofiary mieszkańcom Bloków Cukrowniczych. W piątek rosimy o posprzątanie mieszkańców ulic: Kazimierza Wielkiego, Konradowskiej, Przemysłowej. 24 od godz. 8:30 prosimy o sprzątanie Fary chętnych parafian. Ustawianie choinek w czwartek o godz. 16:00.
 3. We środę imieniny obchodzi ks. Proboszcz Dariusz, natomiast w piątek imieniny ma ks. Tomasz. Zapraszamy na Msze wieczorne w intencji solenizantów. Już dzisiaj składamy im najlepsze życzenia, niech Bóg dawca wszelkiego dobra obdarza błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

 

Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli oraz dobrego zwłaszcza duchowego przygotowania do świąt.