1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. W tych dniach modlimy się o chrześcijańskie życie rodzin.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z kapłanami seniorami, taca przeznaczona jest na utrzymanie domu księży emerytów.
 3. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi
  o. redemptorysta Stanisław Demski. Przy wyjściach są foldery informujące o rekolekcjach a także o świętach Bożego Narodzenia.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich niedzielnych Mszach. Od jutra do środy zapraszamy na Mszę Świętą i nauki rekolekcyjne o 9:00 i o 18:00.

We wtorek o 19:00 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

W środę zakończenie rekolekcji, będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej od godz. 6:30, 8:00 i 17:00 oraz uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane we wtorek i środę przeznaczone są dla o. Rekolekcjonisty.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary. W zeszła niedzielę zebraliśmy 7357,85 zł, na pomoc Kościołowi na Wschodzie 1025,50 zł. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone na korony dla MB Paradyskiej, przekazaliśmy 4700 zł.
 2. Zapraszamy na Msze poranne o NMP – Msze Roratnie
 3. Dzieci od poniedziałku do piątku o 6:30 w piątek zakończenie rorat dla dzieci
 4. Dorosłych w sobotę o 6:30
 5. PZC przy wyjściach z kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny małe w cenie 6 zł, duże 13 zł. Rozprowadzane jest także sianko na stół wigilijny oraz gwiazdki zrobione na szydełku.
 6. Opłatki na stół wigilijny można nabywać: w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii lub w tygodniu w ramach działania kancelarii parafialnej.
 7. Z racji rekolekcji biuro cmentarza parafialnego czynne w poniedziałek od 17:00 do 18:00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę w godz. 9:00-10:00!!!!
 8. We wtorek pamiętamy w modlitwach za Ojca Świętego z racji Jego 83 urodzin.
 9. Najbliższa adoracja za miasto i mieszkańców Wschowy, przed III Dniem Uwielbienia, odbędzie się w piątek 20.12.2019 o godzinie 20:00 w kościele pw. św. Jadwigi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Tradycyjnie Harcerze Hufca ZHP Wschowa serdecznie zapraszają na uroczyste przekazanie mieszkańcom Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się w czasie harcerskiej mszy świętej w piątek 20 grudnia o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi we Wschowie. W niedzielę 22 grudnia harcerze przekażą światło w Farze o 11:30 i klasztorze.
 11. Caritas Polska uruchomiła portal charytatywny na rzecz chorych i cierpiących, zachęcamy do odwiedzenia strony uratujecie.pl.
 12. Dziękujemy jednej osobie za posprzątanie naszego kościoła z ulic Kasztanowej i Ogrodowej domki. Wyjątkowo świąteczne sprzątanie kościoła będzie w sobotę od godz. 10:00, prosimy o to mieszkańców ulicy Ogrodowej bloki. Sprzątanie kościoła po Niedzieli będzie w poniedziałek 23 grudnia i o to prosimy chętnych parafian od godz. 10:00. Ustawianie choinek będzie w piątek od 16:00. Chętnych do pomocy w budowie szopki w godzinach wieczornych prosimy o kontakt z ks. Pawłem.
 13. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli 5zł i Gościa Niedzielnego 6 zł. Za tydzień prasa katolicka będzie obszerniejsza i droższa z dodatkami świątecznymi.
 14. W czwartek imieniny obchodzi ks. Proboszcz Dariusz, natomiast w sobotę imieniny ma ks. Tomasz. Zapraszamy na Msze wieczorne w intencji solenizantów. Już dzisiaj składamy im najlepsze życzenia, niech Bóg dawca wszelkiego dobra obdarza błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli oraz dobrego zwłaszcza duchowego przygotowania do świąt.