1. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 120 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są także płyny do dezynfekcji rąk.
 1. Od piątku rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, do puszek zebrano 1203 zł. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont wieży. Po Mszach zbiórka do puszek na utrzymanie domu księży emerytów.
 3. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. redemptorysta Ignacy Proszek. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich niedzielnych Mszach. Od jutra do środy Msze Święte i nauki rekolekcyjne o 6:30, 9:00, i o 18:00. Spowiedź święta jest we środę od 6:00, 8:30 i 17:30! We środę zakończenie rekolekcji, za uczestnictwo w trzech dniach rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane we wtorek i środę przeznaczone są na dzieła misyjne zgromadzenia.
 4. Zapraszamy na roraty:
 • Poniedziałek, środa, piątek o 18:00
 • Wtorek, czwartek, sobota o 6:30
 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia: w niedzielę i na rekolekcjach po Mszach w salce przy starej plebanii. Wszystkie ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych.
 2. PZC przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny małe w cenie 7 zł, duże 20 zł oraz bombki – cegiełki na remont ambony. Rozprowadzane jest także sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym parafianom. Przy ołtarzu bocznym, do dzisiaj, można także składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących.
 3. Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w czwartek o 16:00.
 4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę na Mszy o 11:30.
 5. Nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, dostępne są przy wyjściach. Przypominamy, że pras katolicka jest droższa: jeden numer tygodnika Niedziela kosztuje: 8 zł, natomiast numer Gościa Niedzielnego: 7 zł.
 6. Chcemy także wesprzeć akcję Fundacji Małych Stópek, zajmującą się między innymi Domami Samotnej Matki, Hospicjami dla dzieci i ratowaniem dzieci zagrożonych aborcją. Do 21. Grudnia przy ołtarzu MB Ostrobramskiej jest specjalna choinka, na której zawieszone są bombki z informacją jak można pomóc fundacji.
 7. Przy wyjściach są foldery informujące o rekolekcjach a także o świętach Bożego Narodzenia w naszej parafii. W informatorze znajdziemy rozpiskę ulic, których parafian będziemy zapraszali na Mszę wieczorną w ich intencji.
 8. Jutro przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
 9. W niedzielę imieniny obchodzi ks. kan. Proboszcz Dariusz Ludwikowski. Zapraszamy na Mszę w intencji ks. Proboszcza o godz. 10:00. Już dzisiaj składamy najlepsze życzenia, niech Bóg dawca wszelkiego dobra obdarza błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
 10. Dziękujemy za posprzątanie Fary parafianom z ulic: Kopernika, pl. Kosynierów, pl. Ćwiczeń, Gospody. W następną sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulicy Działkowej.
 11. W tym roku wizytę duszpasterską – kolędę, planujemy przeprowadzić, uwzględniając aktualne przepisy epidemiczne. Rodziny/osoby, które będą chciały, aby ksiądz pobłogosławił ich mieszkanie, prosimy o wypełnienie specjalnych zaproszeń dostępnych przy stacjach do dezynfekcji. Wypełnione zaproszenia będzie można wrzucić do skrzynki, przy ołtarzu głównym do 26 grudnia. Prosimy wrzucać same zaproszenia bez kopert i ofiar.
 12. Z racji rekolekcji kancelaria parafialna jest czynna tylko w sobotę od 9:00 do 10:00!!!