1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. W tych dniach modlimy się o chrześcijańskie życie rodzin.
  2. Dziękujemy za złożone ofiary w zeszłym tygodniu na remont Fary zebraliśmy: 8633 zł, natomiast na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie z ofiar składanych do puszek zebraliśmy: 1108,30 zł.  Dziś dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  3. W Adwencie, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanych roratami. Zgodnie z tradycją przynosimy świece i lampiony.
  4. W naszym kościele roraty będą odprawiane:
  • Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 z kazaniem dla dzieci. Zakończenie rorat dla dzieci w piątek 22. grudnia br.

5. Dnia 19. grudnia to jest wtorek przypadają imieniny ks. kan. Proboszcz Dariusz Ludwikowski. Zapraszamy na Mszę wieczorną w intencji księdza Proboszcza – już dzisiaj składamy najlepsze życzenia, niech Bóg dawca wszelkiego dobra obdarza błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

6. Opłatki i świece na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła, a także w kancelarii parafialnej oraz w ostatnią niedziele adwentu po Mszach świętych, natomiast są tylko duże świece Caritas w cenie min. 20 zł. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza żłóbki z siankiem i Dzieciątkiem na stół wigilijny, cena żłóbka min. 12,0 zł oraz samo sianko w cenie min. 3 zł. środki pozyskane pomogą siostrom Dominikankom z Czortkowa w Ukrainie.

7. W naszej parafii tegoroczna wizyty duszpasterska (kolędą) będzie miała dwie formy:

  • Tak jak w ubiegłym roku chcemy zaprosić naszych parafian z konkretnych ulic na wieczorną Msze św. gdzie będzie miała miejsce modlitwa wraz z błogosławieństwem rodzin i rozdaniem pamiątkowych obrazków kolędowych.
  • Inna forma to zaproszenie księdza do swojego domu/mieszkania w tym celu od I Niedzieli Adwentu do świąt Bożego Narodzenia przy ołtarzu św. Jana Nepomucena będą wystawione zaproszenia które należy wypełnić i wrzucić do skrzynki umieszonej obok.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy: Mickiewicza, abp. Stablewskiego, Dworcowa W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy CHĘTNYCH PARAFIAN.

9. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

  • Pasterki o godz. 22:00 i 24:00 oraz w Trójcy Świętej o 20:00. Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka Bpa Wilhelma Pluty. Fundusz ten wspiera Dom Samotnej Matki.
  • Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz.: 8:00, 10:00, 12:00 oraz w kościele Trójcy świętej o godz. 13:30. Przypominamy w tym dniu nie ma Mszy świętej o godz. 18:00 w Farze.
  • W drugi dzień świąt 26 grudnia, Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. W kościele Trójcy świętej nie ma Mszy świętej. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich kościołach składamy ofiary na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.