Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne

W Domu Księży Emerytów 15 grudnia zmarł ks. Jan Dyrda, który przed przejściem na emeryturę 20 lat był proboszczem w Zawadzie. Ks. Jan Dyrda urodził się w 1931 roku. Świecenia kapłańskie przyjął w 1957 roku w Częstochowie. Do naszej diecezji przyszedł w 1969 roku i rozpoczął posługę jako wikariusz w Krośnie Odrzańskim. W dalszych latach posługiwał m.in. jako proboszcz i kustosz sanktuarium w Rokitnie (1975-1978), a od 1979 roku kierował parafią w Zawadzie. W 1999 roku przeszedł na emeryturę. Pogrzeb odbędzie się we Farze w piątek o godz. 11:00, Mszy będzie przewodniczył ks. bp. Paweł Socha. Od 10:30 czuwanie modlitewne. 

 1. Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 50 osób! W kościele Trójcy Świętej 25 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza jest nieczynne. Opłaty za cmentarz można uiszczać w ramach działania kancelarii we wtorki i soboty.
 • Prosimy korzystać ze środków dezynfekcyjnych, zachowujmy odstęp od siebie w kościele min. 1,5 metra, starajmy się siadać w wyznaczonych miejscach.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary.
 2. Od czwartku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. W tych dniach modlimy się o chrześcijańskie życie rodzin.
 3. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. redemptorysta Jerzy Krupa. Przy wyjściach są foldery informujące o rekolekcjach a także o świętach Bożego Narodzenia w naszej parafii.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich niedzielnych Mszach. Od jutra do środy Msze Święte i nauki rekolekcyjne o 6:30, 9:00, 16:00 i o 18:00. Spowiedź święta jest na każdej Mszy!

We środę zakończenie rekolekcji, za uczestnictwo w trzech dniach rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane we wtorek i środę przeznaczone są na dzieła misyjne zgromadzenia.

 1. Zapraszamy na roraty:
 • poniedziałek, wtorek, środa o 6:30 i 18:00
 • piątek o 18:00
 • czwartek, sobota o 6:30
 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia: w niedzielę po Mszach oraz w czasie rekolekcji w salce przy starej plebanii. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych.
 2. PZC przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny małe w cenie 6 zł. Rozprowadzane jest także sianko na stół wigilijny oraz kalendarze z Częstochowy na nowy rok w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym parafianom. Przy ołtarzu bocznym do środy! można także składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących.
 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Mickiewicza, abp. Stablewskiego, Dworcowa. W tym tygodniu o świąteczne sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulicy: Kazimierza Wielkiego nry nieparzyste.
 4. W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na utrzymanie domu księży emerytów w Zielonej Górze. Od 17. grudnia rozpocznie się składanie odrestaurowanego ołtarza głównego. W najbliższych dniach zostanie również zamknięte wejście główne, będzie to związane z pracami zabezpieczającymi wieżę. Prosimy o korzystanie z drzwi bocznych.
 5. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 6. W poniedziałek wspominamy św. Jana od Krzyża.
 7. W sobotę imieniny obchodzi ks. kan. Proboszcz Dariusz Ludwikowski. Zapraszamy na Mszę wieczorną w intencji ks. Proboszcza. Już dzisiaj składamy najlepsze życzenia, niech Bóg dawca wszelkiego dobra obdarza błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o ustanie pandemii i o pokój w Ojczyźnie.

Święta Bożego Narodzenia  A.D. 2020

Wigilia Bożego Narodzenia  Nie ma Mszy porannej. Spowiedź św. od 8:00 do 9:00

Msze Pasterskie w Kościele Trójcy Świętej o godz. 20:00, we Farze o godz. 22:00 i 24:00

Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) święto nakazane

Msze tego dnia są w Farze o godz.: 8:30, 10:00, 11:30; W kościele Trójcy świętej o godz. 13:00

Święto św. Szczepana Męczennika (26 grudnia)

Msze tego dnia są w Farze o godz.: 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00; W kościele Trójcy świętej nie ma Mszy.

Święto Świętej Rodziny – Niedziela (27. grudnia)

Msze tak jak w niedzielę. Na każdej Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Zakończenie roku (31. grudnia)

Msze o godz.: 6:30 oraz 17:30 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym za miniony rok.

Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1 stycznia) święto nakazane

Msze tego dnia są o godz.: 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00; W kościele Trójcy świętej o godz.: 13:00.

W obecnej sytuacji pandemii korona-wirusa, nie będzie wizyty duszpasterskiej – kolędy. Jest możliwość zaproszenia kapłana, aby pobłogosławił nowe lub odnowione mieszkanie lub dom. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 65 540 21 21.

Jako duszpasterze, chcemy Was zaprosić do wspólnej modlitwy. Codziennie w wyznaczonych dniach, zapraszamy mieszkańców ulic, na Mszę wieczorną w Waszej intencji. Po Mszy udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. Na pamiątkę tego wydarzenia będziemy chcieli ofiarować specjalne kolędowe okolicznościowe obrazki.

       Lista ulic z mieszkańcami, których zapraszamy na Msze wieczorne o 18:00.

3.01    Ogrodowa

4.01    Konopnickiej, al. Konstytucji 3-go maja, Obrońców W-wy

5.01    Zielony Rynek, Zielona, Czarna, Kasztanowa, Słoneczna, gen.
Sikorskiego

7.01    Lipowa, gen. Bema, Matejki, Kościelna, pl. Farny, Rzeźnicka, Łazienna, Ratuszowa

8.01    Głogowska, Rynek, pl. Zamkowy, Kilińskiego, Powstańców Wlkp., Herbergera

11.01   Bohaterów Westerplatte, Garbarska, Wałowa, Łąkowa, Nowa

12.01   ks. A. Kostki, Daszyńskiego

13.01   Polna, Kamienna, Podgórna, Wierzbowa, Piaskowa, Lawendowa

14.01   Kopernika, Gospody, Głowackiego, Szymanowskiego, Kurpińskiego, pl. Kosynierów

15.01   17 Pułku Ułanów, Działkowa

18.01   Chopina, pl. Ćwiczeń, Krótka, Lwia, Wieniawskiego, Ogińskiego,
Osadnicza

19.01   55 PPP, Kolejowa, Staroleszczyńska, Okrężna, Nowopolna

20.01   Przyczyna Dolna

21.01   Moniuszki, al. PCK

22.01   Sportowa, Strzelecka, abp. Stablewskiego, Mickiewicza

25.01   Dworcowa, Towarowa, Żwirki i Wigury

26.01   Kazimierza Wielkiego

27.01   Konradowska, Przemysłowa