Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Można ich dzieło wesprzeć ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, przygotowującą do koronacji obrazu MB, dzisiaj od 19:30 w kościele św. Jadwigi.
 3. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości konsekracji ołtarza.
 4. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Z racji roku świętego Józefa, po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin i całego Kościoła.
 5. Jutro także Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Zapraszamy na specjalną Mszę Świętą o 15:00 w int. Żołnierzy Wyklętych. Także w przyszłą niedzielę o 10:00, zostanie odprawiona msza w int. Żołnierzy Wyklętych.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele została wystawiona skarbona na jałmużnę postną. Nabożeństwa Wielkiego postu będą się odbywały zgodnie z wytycznymi związanymi z epidemią. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych.
 1. We wtorek spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych na mszy o 18:00.
 2. We środę spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z klas 8 SzP, na Mszy wieczornej.
 3. W tym tygodniu mamy I: czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
 • W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30, po niej Msza w int. nowych powołań.
 • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17:00, Msza św. o godz. 18:00, po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W I sobotę miesiąca Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 11:00.
 • Odwiedziny chorych w domach z komunią świętą: ks. Łukasz odwiedzi w czwartek, ks. Paweł odwiedzi w sobotę.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic: Zielona, Bema, Kościelna, Słoneczna. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic: Lipowa i Matejki.
 2. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 3. W czwartek będziemy wspominali św. Kazimierza królewicza.
 4. Na antenie TVP Gorzów Wielkopolski transmitowane będą rekolekcje wielkopostne, które w dniach 7-10 marca w gorzowskiej katedrze poprowadzi ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi: niedziela, godz. 10:30, poniedziałek – środa, godz. 19:00
 5. Przypominamy i prosimy:
 • W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos tylko i wyłącznie maseczką, jest to obowiązek ustalony przez ustawodawcę. Osoby nie posiadające maseczki prosimy pozostać w domu (gdyż nie będą wpuszczane na liturgię).
 • W ławkach siadamy możliwie daleko od siebie, min. 1,5 m.
 • Obostrzenia mogą zostać zwiększone, prosimy o zrozumienie i dyscyplinę odnośnie ich przestrzegania. Będziemy informować na bieżąco poprzez ogłoszenia i stronę internetową. Jeśli nastąpi zmniejszenie ilości wiernych, pierwszeństwo będą miały osoby zamawiające intencje Mszalne.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.