1. Dzisiaj jest Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Po Mszach zbiórka do puszek na dzieła misyjne.
 2. Dziś przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na remont Fary.
 4. Nabożeństwa pasyjne:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele została wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
 1. CKiR zaprasza na seans filmu „Cud Guadalupe” dzisiaj o 16:00.
 2. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. O 17:45 będzie nabożeństwo do św. Józefa.
 3. W naszej świątyni zostanie wystawiony „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane paschaliki na stół wielkanocny, ofiara min. 20 zł.
 4. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Informacje w gablocie.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Przyczyny Dolnej. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic: Ogrodowa domki i al. Konstytucji 3-go maja.
 6. Na stronie internetowej zostały umieszczone zdjęcia konserwacji ołtarza bocznego, z pracowni konserwatorskiej w Toruniu.
 7. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 8. W obecnej sytuacji epidemicznej w kościołach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.
 9. W naszych modlitwach nie ustawajmy prosząc o dar pokoju.
 10. We wtorek kancelaria od godz. 16:00 do 17:00 jest nieczynna.

 Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

jak pomóc Uchodźcom z Ukrainy?

min. wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe Caritas

07 1020 5402 0000 0702 0020 5716

z dopiskiem UKRAINA

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

ul. Bema 32-34 65-170 Zielona Góra

tel. 600 990 394