1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont naszego kościoła.
 3. Dzisiaj, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach naszych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata.
 4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele została wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
 1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5. niedzielę Wielkiego Postu, 29. marca. Nauki wygłosi dla nas o. Ignacy Proszek CSsR. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny będzie w informatorach i na stronie internetowej.
 2. Spotkanie grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania w czwartek o godz.: 18:00. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z grupy starszej w sobotę po Mszy wieczornej.
 3. W piątek, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy ojca świętego w naszych modlitwach Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej.
 4. Z racji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, w dniach 22-25 marca, w naszej parafii odbędzie się peregrynacja jego relikwii.
 5. 29 marca o 16:00, zapraszamy na seans filmowy „Najświętsze Serce”, ceny biletów od 14 zł. Do nabycia w CKiR. Informacje na plakacie
 6. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 7. W niedzielę po Mszach można zamawiać intencje Mszy świętych.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom Bloków Cukrowniczych, w piątek po Mszy wieczornej, prosimy o sprzątanie mieszkańców z ulicy Kazimierza Wielkiego numery nieparzyste od 13 do końca.

 Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

 Modlimy się w intencji Misji świętych oraz poleconych na dzisiejszą niedzielę przez księdza Biskupa,
Pod Twoją obronę…