1. Druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Można ich dzieło wesprzeć ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. Za tydzień taca przeznaczona jest na remont Fary. Na pomoc Ukrainie zebraliśmy: 2621 zł.
  3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:
  4. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16:30 dla dorosłych o godz. 17:15 – ofiary zbierane podczas nabożeństw przeznaczone są na dekorację kościoła.
  5. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele została wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
  6. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne: W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, za udział w drodze krzyżowej, za udział w nabożeństwie gorzkich żali, za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji
  7. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Informacje w gablocie. Informujemy także, że osoby, które wpłacały przez Internet, ofiary na remont Fary, mogą odliczyć te ofiary od podatku dochodowego.
  8. Od niedzieli 12 marca będą rozprowadzane przez PZC świece CARITAS na stół wielkanocny w cenie 20 zł, ofiary przeznaczone są na  CARITAS diecezjalnego ale i na potrzeby naszych parafian. Zbiórka produktów żywnościowych potrwa do niedzieli palmowej, można je składać przy ołtarzu Krzyża. 
  9. Dnia 18 marca – sobota – Parafialny Zespół Caritas pragnie zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Polskiego Nazaretu – Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt pielgrzymki 80 zł. Zapisy w zakrystii lub u pani Haliny Drgas. Tel. 691672444.

Biuro Administracji Cmentarza CZYNNE w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

KANCELARIA CZYNNA: we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00 w sobotę: od 9:00 do 10:00.