1. Z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”
  2. Międzynarodowe święto Caritas. Rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek z przeznaczeniem na działalność Caritas naszej diecezji.

  Drodzy Diecezjanie!

  Święto Bożego Miłosierdzia, które dziś obchodzimy jest patronalnym Świętem Caritas Diecezjalnej, a tegorocznym hasłem tygodnia miłosierdzia są słowa: „Miłosierni dostąpią miłosierdzia”. Każdy z nas w swojej grzeszności i słabości potrzebuje pochylenia się Pana, który – jak mówi papież Franciszek – „nigdy nie męczy się przebaczeniem”. Jego spojrzenie pełne miłości, zawsze dodaje otuchy i nadziei. Jego wyciągnięte dłonie podnoszą z najcięższych upadków, a Jego Słowo staje się drogowskazem.

  Dziś pragnę podziękować Wszystkim Wam, którzy prowadzicie i włączacie się w dzieła miłosierdzia jakie podejmuje w Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej nasza Caritas. Dziękuję za codziennie wykonywany ogrom pracy, zarówno tej fizycznej jak i duchowej. Dziękuję Wolontariuszom i Pracownikom Caritas diecezjalnej, Parafialnym Zespołom Caritas, Szkolnym Kołom Caritas. Dziękuję Świeckim i Duchownym. Dziękuję Ludziom dobrej woli, którzy włączają się we wszystkie dzieła miłosierdzia, które prowadzone są na terenie naszej diecezji.

  Proszę, byście byli dla naszych sióstr i braci będących w jakiejkolwiek potrzebie świadkami, że „miłosierni dostąpią miłosierdzia”, bo „imię Boga to Miłosierdzie”.

  Z serca Wam błogosławię   +Tadeusz Lityński

  Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

  1. Dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy o 15:00 do parku przy kościele na pl. Farnym na modlitwę w int. naszej Ojczyzny o mądre i roztropne rządy na kolejne lata. Także naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców.
  2. Na prośbę, abpa Stanisława Gądeckiego, zachęcamy aby włączyć się w pomoc Francuzom w odbudowie paryskiej katedry poprzez zbiórkę sms-ową oraz poprzez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska.
  3. Jutro rozpoczynamy Nowennę do św. Stanisława naszego patrona, która przygotowuje nas do odpustu parafialnego. W niedzielę po Mszach świętych, a w tygodniu przed Mszą wieczorną będziemy modlili się do naszego patrona. Także jutro dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego II wojny światowej.
  4. W nocy z 30 kwietnia na 1 maja pielgrzymka z Głogowa do Grodowca „Nocą do Jutrzenki Nadziei”.
  5. 1-go maja wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy. O godz. 13:00 zapraszamy na Mszę z okazji 15 rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej. Tego dnia zaczynamy nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po Mszy wieczornej w niedziele o 17:00.
  6. 2-go maja obchodzimy Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, nie zapomnijmy o wywieszeniu flag narodowych! 2 maja obchodzimy imieniny księdza Prałata Zygmunta Zająca, dlatego zapraszamy o 18:00 na Mszę świętą w intencji ks. Prałata. Ks. Prałatowi już dzisiaj składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask, pogody ducha, wytrwałości oraz tak potrzebnego zdrowia.
  7. 3-go maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Tego dnia wspominamy uchwalenie naszej Konstytucji. W Rokitnie diecezjalna modlitwa w intencji naszej Ojczyzny oraz pielgrzymka Ruchu Trzeźwości. Msze święte o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 oraz o 18:00, uroczysta celebracja święta konstytucji będzie na Mszy o godz. 11:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W pierwszy czwartek przed Mszą wieczorną będziemy prosili o nowe, liczne i święte powołania. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej na Mszach świętych, nabożeństwo wynagradzające NSPJ po Mszy o godz. 9:00. W sobotę Msza Święta i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 11:00. Sobotnie odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.
  9. Przyszła niedziela jest niedzielą Adoracyjną, Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Wyższego Seminarium Duchownego.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek sprzątali nasz kościół. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców Bloków Cukrowniczych.
  11. We wtorek kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach 16:00-17:00.
  12. Nauki chrzcielne w sobotę o 19:00 w par. św. Jadwigi.
  13. Przy wyjściach są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

  Patroni tygodnia:

  • Poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej dz., DK, Patr. Europy – święto.
  • Wtorek przeniesiona uroczystość św. Wojciecha bpa i M. Patr. Polski.
  • Czwartek – św. Atanazy Bp i DK.
  • Sobota – św. Florian M. patron strażaków.

  Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego, wiele łask Bożych oraz wstawiennictwa Matki Bożej i św. Stanisława naszego Patrona.