Ogłoszenia parafialne
 1. W pierwszą niedzielę Nowego Roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii „zgromadzeni na modlitwie”, odkrywamy na nowo miłość Boga.
 2. We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Jak co roku przy wyjściach z kościoła będą rozprowadzane pakiety z kredą i kadzidłem – ofiara dobrowolna. Taca w tym dniu przeznaczona na działalność misyjną kościoła.
 3. W uroczystość Trzech Króli nie będzie tradycyjnego Orszaku ulicami naszego miasta. Chcemy jednak zaprosić na Mszę świętą o 11:30, na której symbolicznie wraz z Królami oddamy cześć Panu Jezusowi, po Komunii zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku. Na Mszy zostaną rozdane tegoroczne orszakowe korony.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca. Na nabożeństwie o 17:30 i Mszy Świętej pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 10:00 do 11:00 oraz w sobotę od 9:00 do 10:00. Biuro cmentarza parafialnego czynne będzie w poniedziałek od 17:00 do 18:00.
 6. Jak to już zostało zapowiedziane; z powodu pandemii, nie planujemy kolędy. Na wyraźną prośbę zainteresowanych będziemy błogosławili tylko nowe lub odnowione mieszkania i domy – prosimy o indywidualny kontakt z księdzem. Od dzisiaj zapraszamy do kościoła na kolędę i Mszę wieczorną w intencji mieszkańców poszczególnych ulic:
 • Niedziela ulicy Ogrodowej
 • Poniedziałek Konopnickiej, al. Konstytucji 3-go maja, Obrońców W-wy
 • Wtorek Zielony Rynek, Zielona, Czarna, Kasztanowa, Słoneczna, gen. Sikorskiego
 • Czwartek Lipowa, gen. Bema, Matejki, Kościelna, pl. Farny, Rzeźnicka, Łazienna, Ratuszowa
 • Piątek Głogowska, Rynek, pl. Zamkowy, Kilińskiego, Powstańców Wlkp., Herbergera

Na zakończenie każdej Mszy świętej, będzie udzielone specjalne błogosławieństwo oraz zostanie pobłogosławiona woda (prosimy przynieść ze sobą w naczyniu), którą będzie można poświęcić swój dom.

 1. Za tydzień będzie niedziela Chrztu Pańskiego, zamyka ona liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona na remont Fary.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, jednakże z ulic Żwirki i Wigury nikt nie przyszedł. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulicy Obrońców Warszawy.
 3. Przy wyjściach nowy numer Niedzieli w cenie 6 zł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W obecnej sytuacji pandemii korona-wirusa, nie będzie wizyty duszpasterskiej – kolędy. Jest możliwość zaproszenia kapłana, aby pobłogosławił nowe lub odnowione mieszkanie lub dom. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 65 540 21 21.
Jako duszpasterze, chcemy Was zaprosić do wspólnej modlitwy. Codziennie w wyznaczonych dniach, zapraszamy mieszkańców ulic, na Mszę wieczorną w Waszej intencji. Po Mszy udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo i pobłogosławiona będzie woda. Na pamiątkę tego wydarzenia będziemy chcieli ofiarować specjalne kolędowe okolicznościowe obrazki.

       Lista ulic z mieszkańcami, których zapraszamy na Msze wieczorne o 18:00.

11.01   Bohaterów Westerplatte, Garbarska, Wałowa, Łąkowa, Nowa

12.01   ks. A. Kostki, Daszyńskiego

13.01   Polna, Kamienna, Podgórna, Wierzbowa, Piaskowa, Lawendowa

14.01   Kopernika, Gospody, Głowackiego, Szymanowskiego, Kurpińskiego, pl. Kosynierów

15.01   17 Pułku Ułanów, Działkowa

18.01   Chopina, pl. Ćwiczeń, Krótka, Lwia, Wieniawskiego, Ogińskiego,
Osadnicza

19.01   55 PPP, Kolejowa, Staroleszczyńska, Okrężna, Nowopolna

20.01   Przyczyna Dolna

21.01   Moniuszki, al. PCK

22.01   Sportowa, Strzelecka, abp. Stablewskiego, Mickiewicza

25.01   Dworcowa, Towarowa, Żwirki i Wigury

26.01   Kazimierza Wielkiego

27.01   Konradowska, Przemysłowa

2 Kor 9, 6-9: „Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane:
Rozproszył, dał ubogim,
sprawiedliwość Jego trwa na wieki.”

Przelew tradycyjny:

Konto parafialne:

53 1020 3088 0000 8702 0058 1892
PKOBP Odz. 1 Leszno

Konto Remontowe:

12 8669 0001 2011 0014 1859 0001
BS Wschowa

lub przez zakładkę wesprzyj naszą Farę