1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego– Trzech Króli. Mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Ministranci przygotowali pakiety z kredą i kadzidłem, które będą rozprowadzali przy wyjściach z kościoła, ofiary zebrane przeznaczone będą na działalność Służby Liturgicznej. Taca w tym dniu przeznaczona na działalność misyjną kościoła.
 2. Jutro tradycyjny Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 15:00 na parkingu przy Farze. Orszak zakończymy w kościele św. Jadwigi wspólnym kolędowaniem przy żłóbku. Każda parafia tworzy inny orszak królewski: parafia św. Jadwigi orszak niebieski, parafia św. Józefa orszak zielony, Fara orszak czerwony. Dlatego nasi parafianie proszeni są o przebranie się w stroje, narzuty, itp. koloru czerwonego. Mile widziane także stroje pastuszków, aniołów itp. Można zabrać ze sobą korony z poprzednich lat, przy wyjściach można zabrać darmową prasę katolicką o misjach.
 3. W czasie kolędy:
 • Od poniedziałku do piątku nie ma Mszy wieczornych o 18:00,
 • W ten poniedziałek biuro cmentarza parafialnego będzie nieczynne
 • Środowe nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00,
 • Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 10:00 do 11:00.
 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Prosimy, aby stół nakryty był białym obrusem, a na nim krzyż i zapalone świece.  Kolędę będziemy rozpoczynać w tygodniu od godz.: 15:30, a w sobotę od godz. 10:00 i od godz. 14:00. Tradycyjne będziemy rozdawali koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu.

Plan kolędy na ten tydzień: 

Wtorek (07.01) od 15:30 Obrońców Warszawy parzyste

Środa (08.01) od 15:30 Obrońców Warszawy nieparzyste

Czwartek (09.01) od 15:30 Konopnickiej, Zielona, Czarna, Kasztanowa

Piątek (10.01) od 15:30 Sikorskiego, Ogrodowa domki

Sobota (11.01)

10:00        Dworcowa, Towarowa, Żwirki i Wigury, Kazimierza Wlk. numery parzyste

14:00        Ogrodowa Bloki

 1. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, zamyka liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego. Błogosławieństwo wody na każdej Mszy Świętej. Prosimy przynieść ze sobą słoiczek, w którym można zabrać poświęconą wodę. Taca przeznaczona na remont Fary.
 2. Zapraszamy na Rekolekcje Powołaniowe w Gościkowie-Paradyżu, dla młodzieży od 17 roku życia, pod hasłem: Mężczyzną i niewiastą stworzył ich Bóg! Informacje na plakacie.
 3. Od Nowego Roku prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny są w jednakowej cenie 6 zł. W Niedzieli dodatek książeczka z modlitwami
 4. Bardzo dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom ulicy: Konopnickiej nry nieparzyste, w piątek po Mszy wieczornej prosimy mieszkańców ul. Konopnickiej nry parzyste.

Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy obfitości Bożych łask na codziennych drogach życia. Wszystkim nam niech Bóg błogosławi.

Dzisiaj mija 2 r. śm. ks. Czesława Ucieklaka, jego oraz wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii polecamy Miłosierdziu Bożemu.