1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na remont Fary. Do końca tygodnia powinien zakończyć się remont dachu. Trwają także prace remontowe ołtarza Aniołów Stróżów. W czasie prac konserwatorskich okazało się że jest to ołtarz unikatowy na naszym terenie. Bliższe informacje podamy przyszłym czasie.
 2. Dzisiaj zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie – krajach byłego ZSSR. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
 3. Siostry Elżbietanki przeżywają uroczystość 150 – lecia ich obecności we Wschowie. Z tej racji naszą parafię odwiedzi ks. biskup Tadeusz Lityński, który odprawi uroczystą Mszę świętą o godz. 11:30.
 4. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, dla dorosłych w soboty o 6:30. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów.
 5. W salce przy starej plebanii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych. Do nabycia są także świece na stół wigilijny duże w cenie 15 zł i małe w cenie 6 zł, świece rozprowadza PZC.
 6. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową, jako dziękczynienie za otrzymanie niepodległości, są wolne miejsca do 13 grudnia – modlitwę zakończą kapłani. W zakrystii, można zapisywać się na listę.
 7. Pamiątkowe biało-czerwone różańce są do nabycia w zakrystii.
 8. We czwartek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. Tego samego dnia zapraszamy na Mszę świętą, stowarzyszenia Civitas Christiana, w int. beatyfikacji sługi Bożego kard. St. Wyszyńskiego.
 9. We środę zapraszamy do muzeum Ziemi Wschowskiej na wykład i występy zespołu w 100-lecie Wiecu Polskiego – informacje na plakacie.
 10. W sobotę o 18:00 zapraszamy do kościoła św. Jadwigi na koncert adwentowy „Rorate Caeli” – informacje na plakacie. Natomiast o 20:00 zapraszamy do Fary, na „Drogę do Betlejem” w ramach comiesięcznej Adoracji za nasze miasto w ramach przygotowania do uwielbienia i koncertu w Boże Ciało. Prosimy przynieść ze sobą świece.
 11. W przyszłą Niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. redemptorysta Stanisław Kiełbasa. Przy wyjściu są foldery informujące o rekolekcjach a także o świętach Bożego Narodzenia, które można zabrać do domu. Także w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w klasztorze zostanie odprawiona Msza Święta dla osób z różnymi niepełno sprawnościami.
 12. Spotkanie grupy młodszej – ks. Pawła – przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek na Mszy wieczornej. Natomiast spotkanie grupy starszej we środę na Mszy wieczornej.
 13. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami, taca przeznaczona na utrzymanie domu księży emerytów w Zielonej Górze.
 14. Nowa prasa katolicka Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia przy wyjściu z kościoła. Można zamawiać intencje Mszy świętych na Msze roratnie.
 15. Dziękujemy za posprzątanie Fary mieszkańcom ulicy Kazimierza Wielkiego nr-y nieparzyste 1-13. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie Fary mieszkańców ulicy Kazimierza Wielkiego Bloki cukrownicze.
 16. We środę wspominamy NMP z Guadalupe. W czwartek patronuje nam św. Łucja. A w piątek św. Jan od Krzyża.

 

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi nam oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia.