1. Drodzy Parafianie! Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów Polskich, prosimy Was, o roztropne pozostanie w domach.
 • Na Mszach Świętych może uczestniczyć do 50 osób! W kościele Trójcy Świętej 25 osób! Pierwszeństwo uczestniczenia w Mszach mają osoby zamawiające intencje. Pozostałych zapraszamy do duchowego łączenia się z nami na modlitwie przez środki społecznego przekazu.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza jest nieczynne. Opłaty za cmentarz można uiszczać w ramach działania kancelarii we wtorki i soboty.
 • Prosimy korzystać ze środków dezynfekcyjnych, zachowujmy odstęp od siebie w kościele min. 1,5 metra, starajmy się siadać w wyznaczonych miejscach.
 1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 2. Dzisiaj także, wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą sobotę o 18:00. Rekolekcje poprowadzi o. Redemptorysta Jerzy Krupa. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach niedzielnych oraz w tygodniu o 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. Spowiedź adwentowa będzie każdego dnia.
 4. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanych roratami. W naszym kościele są odprawiane:
 • Poniedziałek, środa, piątek o 18:00
 • Wtorek, czwartek, sobota o 6:30

Zgodnie z istniejącymi obostrzeniami proponujemy, aby dzieci pierwszokomunijne z klas 3A i 3B przychodziły w poniedziałek i wtorek, dzieci z klas 3C i 3D przychodziły w środę i czwartek, młodzież do bierzmowania pozostałe dwa dni.

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia: w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii lub w tygodniu w ramach działania kancelarii parafialnej lub u Pana Kościelnego w zakrystii. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych.
 2. PZC przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny małe w cenie 6 zł, duże 15 zł. Rozprowadzane jest także sianko na stół wigilijny oraz kalendarze z Częstochowy na nowy rok w cenie 5 zł.. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym parafianom. Przy ołtarzu bocznym można także składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących.
 3. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii: 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego samego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku.
 4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12:00 będzie dodatkowa Msza Święta. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00, jest to godzina łaski, o której mówiła Matka Boża w czasie objawień we Włoszech w 1947 r.: „Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. Błogosławieństwo medalików dla dzieci pierwszokomunijnych na Mszach o godz. 6:30 i 18:00.
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy Kazimierza Wielkiego nry parzyste i Bloków Cukrowniczych. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulic: Mickiewicza, abp. Stablewskiego, Dworcowa.
 6. W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na remont Fary. Dobiegają końca prace związane z remontem ołtarza głównego, od 19. grudnia rozpocznie się składanie odrestaurowanego ołtarza głównego. Na stronie parafialnej zostały umieszone zdjęcia z pracowni konserwatorskiej w Toruniu, ukazujące stan prac. Prosimy o modlitwę w intencji konserwatorów.
 7. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 8. W poniedziałek wspominamy św. Ambrożego bpa

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Codziennie modlimy się do Miłosiernego Boga o ustanie pandemii i o pokój w Ojczyźnie.