1. Przypominamy o wprowadzeniu limitów uczestniczących w nabożeństwach w kościołach. Limit dotyczy osób niezaszczepionych i wynosi 200 osób. Jednocześnie przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, tj. 1,5m oraz zasłanianiu ust i nosa. Przy wyjściach dostępne są także płyny do dezynfekcji rąk.
  1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna – dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Po mszach zbiórka do puszek.
  2. Zapraszamy na roraty:
  • Poniedziałek, środa, piątek o 18:00
  • Wtorek, czwartek, sobota o 6:30
  1. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą sobotę o 18:00. Rekolekcje poprowadzi o. Redemptorysta Ignacy Proszek. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki będą głoszone na wszystkich niedzielnych Mszach oraz w tygodniu o 6:30, 9:00 i 18:00. Spowiedź adwentowa będzie we środę.
  2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia: w niedzielę po Mszach w salce przy starej plebanii lub w tygodniu w ramach działania kancelarii parafialnej lub u Pana Kościelnego w zakrystii. Wszystkie ofiary za opłatki przeznaczone będą na opłacenie podatków i ubezpieczeń budynków parafialnych.
  3. PZC przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny małe w cenie 7 zł, duże 20 zł oraz bombki – cegiełki na remont ambony. Rozprowadzane jest także sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym parafianom. Przy ołtarzu bocznym, do 12. Grudnia, można także składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących. Informujemy także o objęciu programem Caritas „Skrzydła” dwójki dzieci z naszej parafii.
  4. W poniedziałek spotkanie grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania na Mszy o 18:00.
  5. We wtorek spotkanie grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania na Mszy o 18:00.
  6. We środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12:00 rozpoczniemy Różaniec, a po nim Msza święta. W uroczystość, od 12:00 do 13:00 jest to godzina łaski, o której mówiła Matka Boża w czasie objawień we Włoszech w 1947 r.: „Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. Poświęcenie medalików dla dzieci I Komunijnych we środę na mszy o 18:00.
  7. Spotkanie kandydatów, ministrantów, lektorów w piątek o 16:30 we Farze.
  8. Nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, dostępne są przy wyjściu bocznym od Starej Plebanii. W tygodnikach artykuł o poświęceniu tablicy abp. Stablewskiego. Od dzisiaj jeden numer tygodnika Niedziela kosztuje 8 zł, a od przyszłej niedzieli numer Gościa Niedzielnego będzie kosztował 7 zł.
  9. Chcemy także wesprzeć akcję Fundacji Małych Stópek, zajmującą się między innymi Domami Samotnej Matki, Hospicjami dla dzieci i ratowaniem dzieci zagrożonych aborcją. Do 21. Grudnia przy ołtarzu MB Ostrobramskiej jest specjalna choinka, na której zawieszone są bombki z informacją jak można pomóc fundacji.
  10. Dziękujemy za posprzątanie Fary parafianom z ulic: Moniuszki, Kilińskiego. W następną sobotę od 7:00, prosimy mieszkańców ulic: Kopernika, pl. Kosynierów, pl. Ćwiczeń, Gospody.
  11. 6 grudnia w Szlichtyngowej odbędzie się nawiedzenie cudownej figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano we Włoszech. Program na plakacie
  12. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont wieży. Zbiórka do puszek na utrzymanie domu księży emerytów.
  13. W tym roku wizytę duszpasterską – kolędę, planujemy przeprowadzić, uwzględniając aktualne przepisy epidemiczne. Rodziny/osoby, które będą chciały, aby ksiądz pobłogosławił ich mieszkanie, prosimy o wypełnienie specjalnych zaproszeń dostępnych przy stacjach do dezynfekcji. Wypełnione zaproszenia będzie można wrzucić do skrzynki, przy ołtarzu głównym do 26 grudnia. Prosimy wrzucać same zaproszenia bez kopert i ofiar. Wzorem ubiegłego roku, w styczniu, będziemy także zapraszać wszystkich na Msze do kościoła w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.
  14. Adwentowe rekolekcje weekendowe dla młodzieży od 15 roku życia, pt. „Droga do serca”, odbędą się w Rokitnie, w dniach 17-19 grudnia 2021br.
  15. Biuro administracji cmentarza otwarte jest w poniedziałek od 17:00, do 18:00. Kancelaria parafialna jest czynna w tym tygodniu we wtorek od 10:00 do 11:00 i 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od 9:00 do 10:00.