1. Dziś II Niedzielę Adwentu taca przeznaczona jest na remont Fary, po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  2. Opłatki i świece na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła, a także w kancelarii parafialnej oraz w pozostałe niedziele adwentu po Mszach świętych. 
  3. W Adwencie, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanych roratami. Zgodnie z tradycją przynosimy świece i lampiony.

W naszym kościele roraty będą odprawiane:

  • Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 z kazaniem dla dzieci

4. Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00 w Farze.

5. W naszej parafii tegoroczna wizyty duszpasterska (kolędą) będzie miała dwie formy:

Tak jak w ubiegłym roku chcemy zaprosić naszych parafian z konkretnych ulic na wieczorną Msze św. gdzie będzie miała miejsce modlitwa wraz z błogosławieństwem rodzin i rozdaniem pamiątkowych obrazków kolędowych.

Inna forma to zaproszenie księdza do swojego domu/mieszkania w tym celu od I Niedzieli Adwentu do świąt Bożego Narodzenia przy ołtarzu Krzyża będą wystawione zaproszenia które należy wypełnić i wrzucić do skrzynki umieszonej obok.

6. Do 17 grudnia, przy ołtarzu Krzyża świętego, można składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących: suchy prowiant (cukier, mąka, ryż, itp.), słodycze oraz środki chemiczne używane w domach.

7. W środę przypada rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulicy: Kazimierza Wielkiego nry parzyste i Bloki Cukrownicze. W tym tygodniu sprzątanie jest w piątek o godz. 18:30 i o to prosimy mieszkańców ulicy: Mickiewicza, abp. Stablewskiego, Dworcowa.

9. Przy wyjściu nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w środę 6 grudnia 2023 r. około godz. 22.00 w 67. roku życia i 39. roku kapłaństwa, zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. Ryszard Walner, proboszcz parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Bieniowie.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego kapłana odbędą się według następującego porządku:

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 r.

  • godz. 10.00 – czuwanie modlitewne w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bieniowie;
  • godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa;
  • po zakończeniu mszy św. przejazd na cmentarz parafialny w Lubanicach (Lubanice są filią parafii Drożków, cmentarz znajduje się w pobliżu kościoła).