1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna – dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Po Mszach zbiórka do puszek. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont Fary.
 2. Zapraszamy na roraty:
 • Poniedziałek, środa, piątek o 18:00
 • Wtorek, czwartek, sobota o 6:30
 1. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą sobotę o 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Duszczak – Diecezjalny Duszpasterz Chorych i Służby Zdrowia. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki będą głoszone na wszystkich niedzielnych Mszach oraz w tygodniu o 6:30, 9:00 i 18:00. Spowiedź adwentowa będzie we środę.
 2. Do 12 grudnia, przy ołtarzu Krzyża świętego, można składać dary pomocowe dla biednych i potrzebujących: suchy prowiant (cukier, mąka, ryż, itp.), słodycze oraz środki chemiczne używane w domach.
 3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny które rozprowadza Akcja Katolicka. Ofiary przeznaczone są na remont wieży oraz ubezpieczenie budynków kościelnych. Przy wyjściu oraz w zakrystii do nabycia są bombki – cegiełki jako wsparcie renowacji kościoła farnego.
 4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół Bożonarodzeniowy. Duże świece w cenie min. 20 zł, małe 10 zł, również można zakupić pierniczki w cenie min. 5 zł oraz sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zakup agregatu prądotwórczego dla Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Czortkowie w Ukrainie w parafii św. Stanisława Bpa i M. które prowadzą szkołę i świetlicę dla polskich dzieci i opiekują się chorymi i straszymy prąd jest dwie godziny na dobę. Za wsparcie tego dzieła dziękujemy już dziś.
 5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP poświęcenie medalików dla dzieci klasy III Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 6. Wspólnota Niewiast Niepokalanej, zaprasza do parafii św. Jadwigi we Wschowie, na spotkanie formacyjne dla Kobiet, w poniedziałek 5 grudnia po wieczornej Mszy świętej.
 7. Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00 w kościele.
 8. W naszej parafii tegoroczna wizyta duszpasterska (kolęda) będzie miała dwie formy:
 • Tak jak w ubiegłym roku chcemy zaprosić naszych parafian z konkretnych ulic na wieczorną Msze św. gdzie będzie miała miejsce modlitwa wraz z błogosławieństwem rodzin i rozdaniem pamiątkowych obrazków kolędowych.
 • Inna forma to zaproszenie księdza do swojego domu/mieszkania w tym celu do świąt Bożego Narodzenia przy Ołtarzu Krzyża są wyłożone zaproszenia które należy wypełnić i wrzucić do skrzynki umieszonej obok.
 1. Dziękujemy za posprzątanie Fary i złożone ofiary mieszkańcom ulicy: Lipowa, Matejki. W następną sobotę na godz. 7:00 prosimy mieszkańców ulicy: Rzeźnicka, Ratuszowa, Rynek, Plac Farny i Plac Zamkowy.
 2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki Niedziela w cenie 10 zł, Gość Niedzielny w cenie 8 zł.

Patroni tygodnia:

 1. środę: św. Ambrożego Bp
 2. czwartek: Niepokalanego Poczęcia NMP

Biuro Administracji Cmentarza w poniedziałek od 17:00 do 18:00.

Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00 a w sobotę: od 9:00 do 10:00.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy wielu łask Bożych.