Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/farawsch/domains/farawschowa.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 324
Ogłoszenia parafialne
 1. Wiele lat temu Święty Jan Paweł II zachęcał: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”.
 2. Dziękujemy za zeszłotygodniowe ofiary składane na tacę. Zebraliśmy 4565,50 zł. Natomiast na potrzeby hospicjów zebrano 885 zł.
 3. W przyszła środę na uroczystej Mszy świętej o godz. 17:00, ksiądz biskup dokona konsekracji nowego ołtarza. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wschowy. Przed Mszą nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:
 5. Droga Krzyżowa w piątek:
  dla dzieci o godz. 16:30
  dla dorosłych o godz. 17:15
  najbliższą drogę krzyżową będzie prowadziła Akcja Katolicka naszej parafii.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele została wystawiona skarbona na jałmużnę postną. Nabożeństwa Wielkiego postu będą się odbywały zgodnie z wytycznymi związanymi z epidemią.
 7. Zgodnie z nowymi wytycznymi w każdą niedzielę Wielkiego Postu po błogosławieństwie, będziemy śpiewać suplikację „Święty Boże Święty mocny”.
 8. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
  W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
  za udział w drodze krzyżowej,
  za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
  za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 9. Przypominamy o możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Informacje w gablocie. Informujemy także, że osoby, które wpłacały przez Internet, ofiary na remont Fary, mogą odliczyć te ofiary od podatku dochodowego (na stronie https://www.podatki.gov.pl/pit/ należy wybrać zakładkę ulgi i zaznaczyć odpowiednią rubrykę. Na dole strony należy podać podstawowe dane parafii do Pit-0).
 10. Przypominamy, że w naszym kościele, przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy, jest świecznik wotywny. Ofiara za świeczkę to min. 2 zł.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła chętnym parafianom. W tym tygodniu sprzątanie jest w sobotę od 7:00 i o to prosimy parafian z ulic Zielona, Bema, Kościelna, Słoneczna.
 12. W poniedziałek przypada święto Katedry świętego Piotra na Watykanie. Polecajmy Ojca Świętego w naszych modlitwach.
 13. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 14. Za tydzień zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad gentes”.
 15. Przypominamy i prosimy:
  W chodząc do kościoła dezynfekujemy ręce, musimy mieć także zakryte usta i nos (przyłbica lub maseczka).
  W ławkach siadamy możliwie daleko od siebie, min. 1,5 m.
  Przy wszystkich wejściach do kościoła od są ustawiane bezdotykowe kropielnice z wodą święconą
  Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki od 10:00 do 11:00 oraz w soboty od 9:00 do 10:00! Biuro cmentarza czynne w poniedziałki od 17:00 do 18:00.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.