1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont Fary. Dziękujemy za ofiary składane na WSD w Paradyżu. Z zebranych składek opłaciliśmy nasze trzy miesięczne zobowiązania w stosunku do Seminarium.
 2. Między Mszami jest możliwość nawiedzenia i uczczenia obrazu św. Józefa Kaliskiego w Klasztorze do 15:00. O 15:00 nabożeństwo pożegnania obrazu.
 3. Za tydzień w klasztorze o 15:00 Msza SPECJALNA. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci z niepełnosparwnościami oraz osoby dorosłe, których udział w ogólnych Mszach św. jest utrudniona.
 4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:
  • Droga Krzyżowa w piątek:
   • dla dzieci o godz. 16:30
   • dla dorosłych o godz. 17:15.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W kościele wystawiona została skarbona na jałmużnę wielkopostną.
 1. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
  • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu
  • za udział w drodze krzyżowej
  • za udział w nabożeństwie gorzkich żali
  • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji
 1. Spotkanie grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania we wtorek o 18:00.
 2. Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli w środę po mszy wieczornej.
 3. W środę 6. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Apostolską. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji naszego miasta, w sobotę o godz. 20:00. Adoracja w tym miesiącu jest we Farze.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieła misyjne Kościoła.
 6. Przypominamy, że w naszym kościele, przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy, został ustawiony świecznik wotywny. Ofiara za świeczkę to 2 zł.
 7. Trwa przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych w parafii św. Jadwigi – informacje na stronie parafii św. Jadwigi.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła, z ulic Osadniczej, Ogińskiego, Wieniawskiego. W piątek o sprzątanie kościoła po Mszy wieczornej, prosimy mieszkańców ulic: Kurpińskiego, Głowackiego, Lwia.
 9. W niedzielę po Mszach można zamawiać intencje Mszy świętych.
 10. Przy wyjściach nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 11. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serca. Pomocne niech będą nam uczynki pokutne, do których wzywa nas sam Chrystus: post, modlitwa i jałmużna. Ograniczmy oglądanie telewizji, korzystanie z Internetu. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i książek religijnych.

Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.