1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Niedziela Adoracyjna. Kończą się trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:
 • Droga Krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych o godz. 17:15.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W kościele została wystawiona skarbona na jałmużnę postną.
 1. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
 • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
 • za udział w drodze krzyżowej,
 • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
 • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji, w naszej parafii rekolekcje rozpoczną się 29 marca.
 1. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa.
 2. Spotkanie duszpasterstwa nauczycieli w poniedziałek o 19:00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy spotkanie Przyjaciół Paradyża. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od 17:00. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo wynagradzające o 18:00.
 4. W przyszłą sobotę nie ma Mszy o godz. 11:00, jest natomiast wyjazd na czuwanie modlitewne do Rokitna, wyjazd o godz. 7:00. W planie także nawiedzenie sanktuarium Pierwszych Męczenników Polskich w Międzyrzeczu oraz w Wyższym Seminarium Duchownym.
 5. Odwiedziny osób chorych w domach w sobotę o zwykłej porze.
 6. Przypominamy, że w naszym kościele, przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy, jest świecznik wotywny. Ofiara za świeczkę to 2 zł.
 7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na remont Fary, będzie także zbiórka do puszek na dzieła misyjne Kościoła.
 8. Siostry Salezjanki zapraszają w sobotę, rodziców z dziećmi zapisanymi do przedszkola od września br. Na czas wspólnej zabawy w przedszkolu. Informacje na plakacie.
 9. Prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny można nabyć przy wyjściach z kościoła.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła mieszkańcom z ulicy Kazimierza Wielkiego numery parzyste oraz numery nieparzyste od 1 do 11, w piątek po Mszy wieczornej, prosimy o sprzątanie mieszkańców Bloków Cukrowniczych.

We czwartek odbył się pogrzeb śp. Ks. Zbigniewa Cieszkowskiego, który w 2018 r. prowadził u nas rekolekcje wielkopostne. Zmarłego kapłana polecamy Miłosierdziu Bożemu, wieczny odpoczynek… 

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.